Startuje Czech Open 2015


Na Prahu se valí florbalová lavina. Již tento čtvrtek odstartuje největší mezinárodní turnaj Czech Open, kterého se pravidelně účastní i ty největší hvězdy florbalového světa. A také v tomto roce je na co se těšit. Elitní kategorie mužů i žen se účastní přední české kluby i týmy ze Švédska, Finska a Švýcarska, v jejichž dresech se bude po palubovkách prohánět řada florbalových legend, reprezentantů i šest mistrů světa.

Největším favoritem mužské elity je bezpochyby českými fanoušky oblíbené Pixbo Wallenstam s hvězdným Martinem Östholmem v čele. V barvách lišek se můžeme dále těšit na dalšího mistra světa, střelce Patrika Malmströma či brankáře Jona Hedlunda. Také další favorit je ze švédské superligy a není jím nikdo jiný než slavný Warberg IC, který se v Praze představí vůbec poprvé v historii. IBF Falun loňské vítězství obhajovat nepřijede. IBF Falun loňské vítězství obhajovat nepřijede. Bude se radovat diváky oblíbené Pixbo?Bude se radovat diváky oblíbené Pixbo? Největšími hvězdami týmu jsou několikanásobný mistr světa Mattias Wallgren či klubová ikona Rikard Eriksson. Kvalitu lze očekávat i od zbylých švédských zástupců na turnaji, ať už mluvíme o překvapení loňské sezony, Växjö Vipers, s finským reprezentačním gólmanem Eero Kosonenem, nebo o dalším tradičním účastníkovi Czech Openu, týmu IBK Dahlen s norským sniperem Ketilem Kronbergem. Za tým z Umey by měli nastoupit také čeští reprezentanti Patrik Suchánek a Martin Tokoš. Bojovat o dobré umístění bude jistě i jediný finský zástupce na turnaji, Tapanilan Erä  s tahounem finské reprezentace Laurim Kapanenem v sestavě. Hned pět zástupců bude mít v elitní kategorii Švýcarsko. Nejsilnějším z nich je bezpochyby desetinásobný švýcarský mistr Wiler Ersigen, za který vedle hvězdných bratrů Hofbauerových či Fina Väännänena nastupují i dva čeští florbalisté, a sice Michal Šebek a Daniel Šešulka. Do konečného pořadí se co nejvýrazněji budou samozřejmě snažit promluvit i české kluby, kterých na turnaji startuje hned šest. Nejvíce se očekává od úřadujícího mistra, Tatranu Omlux Střešovice, jejich superfinálového soupeře, Technology Florbal Mladá Boleslav, několikanásobného mistra, 1. SC Vítkovice Oxdog, a v neposlední řadě také od ambiciózního Florbalu Chodov. Zda potvrdí Pixbo roli favorita a zda se výrazněji prosadí některý z českých zástupců, bude jasné v nedělním podvečeru. Obhájí florbalistky Pixba prvenství na Czech Open?

Také největší favorité ženské elitní kategorie jsou ze Švédska. Vítězství na turnaji bude obhajovat Pixbo Wallenstam, jehož červenobílý dres by měla obléknout i česká reprezentantka Eliška Krupnová, která do týmu přestoupila letos v létě z pražského Herbadentu. Největšími konkurentkami Pixba v cestě za obhajobou budou florbalistky další švédského týmu, IBK Dahlen. Ty by se konečně rády dočkaly turnajového primátu. Zajímavou podívanou jistě nabídnou i finské vicemistryně z týmu SB-Pro, jejichž řady v létě rozšířily české reprezentantky Hana Sládečková a Denisa Ratajová z Vítkovic. Právě 1. SC Vítkovice Oxdog budou jedním ze žhavých českých tělísek na turnaji. Čeští fanoušci budou také hodně čekat od letošních superfinalistek z Herbadentu Praha 11 SJM a samozřejmě také od úřadujících mistryň z Florbalu Chodov. Černým koněm turnaje by mohl být švýcarský celek Red Ants Rychenberg, který po nepovedené sezoně výrazně posílil a jehož barvy bude nově hájit švýcarská reprezentantka Silvana Nötzliová. Na to, zda se Pixbu povede obhájit prvenství, nebo se konečně podaří triumfovat hráčkám Dahlenu, si všichni florbalový fanoušci musí počkat do neděle.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup