Souhrn 1. kola Tipsport Superligy – Buldoci uspěli ve Vítkovicích, na Vinohradech padlo 23 gólů

Nejvyšší mužská soutěž má za sebou první hrací víkend, který nám přinesl mnoho zajímavých zápasů. Brněnští Buldoci dokázali vyválčit ve Vítkovicích vítězství po nájezdech, v duelu mezi Královskými Vinohrady a Bohemians padlo úchvatných 23 branek, Mladá Boleslav nedala šanci nováčkovi z Litvínova, Ostrava jen těsně padla na Chodově, Tatran se trápil se Spartou a Otrokovice díky podařené třetině zdolaly Pardubice.

1.SC Vítkovice Oxdog – Bulldogs Brno 3:4pn (1:3, 1:0, 1:0 – 0:0; sn. 1:2)

Branky: 20. Gál (Řezanina), 23. Jan Šebesta (Jastřembský), 51. Hájek (TS) – 10. Coufal (Žižka), 11. Koutný (Sládeček), 15. Krajcigr (Sládeček), rozh. náj. Ondráček
Do utkání lépe vstoupili hráči Brna, kteří si během čtvrthodiny vypracovali tříbrankový náskok. Domácím se podařilo skórovat až v poslední minutě první třetiny. Gól do šatny je ale povzbudil a ve zbytku zápasu se jim povedlo náskok Brna smazat. Po základní hrací době i po prodloužení byl stav nerozhodný a vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Buldoci, kteří si tak připsali cenné vítězství.

Technology Florbal MB – SK Bivoj Litvínov 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)
Branky: 15. Fojta (Kološ), 20. Salát (Curney), 29. Chroust (Jelínek), 30. Ekl (Mátl), 33. Pluhař (Gwuźdź), 43. Gwuźdź (Chroust), 44. Natov (Salát), 49. Curney (Krzyžanek), 54. Renčín (Kološ) – 14. Krejčí (Hulič), 48. Hocelík (Horák)
Nováčka superligy čekal křest ohněm, neboť hvězdami nabitá Mladá Boleslav patří k největším favoritům v boji o titul. Litvínovští se na palubovce favorita dostali do vedení, o které však velmi rychle přišli a pak už padaly góly až na jednu výjimku pouze do branky Bivoje. Dvouciferný výsledek z toho ale nebyl, což se dá z pohledu Litvínova možná považovat za úspěch, zohledníme-li sestavu mladoboleslavských Galacticos.

Panthers Otrokovice – Sokol PPAS Pardubice 7:4 (1:2, 4:0, 2:2)
Branky: 13. Ťopek (Němeček), 29. Petřík (Ťopek), 30. Martin Nagy (Sovják), 35. Vaněk (Martin Nagy), 38. Krchňáček, 45. Uhrinovský (Ťopek), 60. Uhrinovský (Ťopek) – 6. Škeřík (Teichman), 9. Bahník (Burian), 52. Oubrecht (Šťastný), 59. Zozulák (Teichman)
Zápas v Otrokovicích se v první třetině vyvíjel mnohem lépe pro Pardubice, které po devíti minutách vedly o dvě branky. Brzy však snížil Ťopek a druhá třetina pak patřila jen a pouze domácím. Panteři prostřední dějství vyhráli poměrem 4:0 a ve třetí třetině už si vypracovaný náskok pohlídali.

ACEMA Sparta Praha – Tatran Omlux Střešovice 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Branky: 9. Marvánek (Vrána), 16. Vrána (Svatoš), 23. Svatoš (Časar), 57. Vrána (Marvánek) – 18. Vávra (Ullmann), 20. Mayer (Fořt), 22. Kubovič (Vítovec), 52. Kubovič (Svoboda), 55. Vítovec (Fridrich)
Pražské derby mělo být podle mnohých jasnou záležitostí několikanásobného mistra. Byla to ovšem Sparta, která šla do vedení jako první a to dokonce do vedení dvoubrankového. Jenže do konce prvního dějství Tatran srovnal a po změně stran překlopil misky vah na svou stranu. Vedení Tatranu ale netrvalo dlouho a také po druhé třetině svítil na tabuli nerozhodný stav. Zápas, který sledovalo přes 500 diváků, gradoval v poslední desetiminutovce, ve které o jednu branku navíc vstřelili střešovičtí a úřadující šampion tak vstoupil do nové sezóny vítězně.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 10:13 (2:3, 3:7, 5:3)
Branky: 4. Záň (Zezulka), 18. Stuchlík (Bína), 28. Bína (Gregor), 37. Houra (Hartman), 39. Gregor (Bína), 41. Stuchlík (Bína), 42. Gregor (Bína), 52. Zavadil (Bína), 52. Linhart (Z. Stuchlík), 60. Bína (Linhart) – 12. Kuncman (Bagin), 17. Šimek (Kisugite), 19. Šárka (Bagin), 21. Šimek (Kisugite), 25. Růžek (Höffer), 26. Mandík (Šárka), 27. M. Šimek (Kindl), 30. Kuncman (Bagin), 33. Höffer (D. Šimek), 36. Tůma (Höffer), 46. Krbec (Čihák), 49. Poláček (Kisugite.), 55. Čihák (Růžek)
Gólové hody byly k vidění na Vinohradech, kam přijel další pražský celek, Bohemians. Jako první šli do vedení domácí hráči, ale zelenobílí dokázali ještě v první třetině skóre otočit a ve druhém dějství si pak vypracovali rozhodující náskok, když do sítě Vinohradů nasázeli 7 gólů. Domácí ve třetí třetině zvládli rozdíl ve skóre pouze snížit a z vítězství se tak radovala Bohemka.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)
Branky: 8. Tyl (Pražan), 14. Pražák (Kotlas), 43. Dóža (TS), 57. Dóža (Koutný), 59. Tyl (Dóža) – 1. Ivan (Pastor), 16. Ivan (Pastor), 37. Robenek (Vojtíšek), 53. Hrabal (Zbořil)
Mile překvapila Ostrava pod vedením staronového kouče Smetáka. Duel na Chodově byl hodně vyrovnaný, po dvou třetinách však měli blíže k vítězství právě florbalisté Ostravy. Na začátku třetí třetiny se Chodovu díky Dóžově proměněnému nájezdu povedlo vyrovnat, nicméně sedm minut před koncem šla do vedení opět Ostrava. Za Chodov ale opět zvládl vyrovnat Dóža a v předposlední minutě rozhodl přetahovanou ve prospěch chodovských Miloš Tyl. Ze zisku tří bodů se tak nakonec mohli radovat domácí hráči.