Pixbo se vrací na trůn, Zozulák sestřelil Ostravu

Pixbo Wallenstam IBK, Sokol PPAS Pardubice a Tatran Omlux Střešovice (B). To jsou jména vítězů mužských kategorií letošního ročníku Czech Open, kteří vzešli z nedělních finálových bitev.

Pixbo Wallenstam IBK, vítězové elitní kategorie Czech Open 2015

Elitní kategorii mužů ovládl i na letošním Czech Openu tým ze Švédska. Již poosmé se z triumfu radovalo Pixbo Wallenstam, které suverénně prokráčelo celým turnajem a ve finále nedalo šanci švýcarskému Könizu. Hned v první minutě finálové bitvy poslal Švédy dovedení Martin Östholm, asi největší hvězda turnaje, a již v deváté minutě vedlo Pixbo 3:0. Köniz se postupem času dostával více do hry, Švédové však měli zápas zcela pod kontrolou a zvítězili 9:4. Zaslouženě tak slaví zlaté medaile.

Köniz – Pixbo Wallenstam IBK 4:9 (1:5)
Branky: 37. a 54. Frejd, 48. Wälti, 60. Lederbjerger – 9. a 50. Thurén, 27. a 41. Selindth, 1. Östholm, 6. Anderson, 30. Henriksson, 60. Agus, 60. Björsander.

Konečné pořadí:
1. Pixbo (Švéd.)
2. Köniz (Švýc.)
3. Mladá Boleslav, Dalen (Švéd.)

Vítězové kategorie Pro, Sokol PPAS Pardubice

V kategorii Pro se do finále probojovali florbalisté Pardubic a Ostravy. Souboj dvou extraligových týmů měl jednoznačného hrdinu. Pardubický sokol Martin Zozulák nasázel Ostravanům hned pět gólů a výrazně tak pomohl svému týmu k výhře 8:3 a zisku zlatých medailí.

FBC Ostrava – Sokol Pardubice 3:8 (0:4)
Branky: 29. Komačka, 33. Michalík, 39. Eichner – 8., 10., 16., 30., 40. Zozulák, 4. a 40. Krajcigr, 35. Ďopan.

1. Sokol PPAS Pardubice
2. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
3. Köniz U21 (Švýc.), Umeå IBF (Švéd.)

Rezervní tým Tatranu Omlux Střešovice, vítězové kategorie Open

Ačkoliv se Tatran Střešovice nemohl radovat ze zisku cenného kovu v elitní kategorii, smutnit nemusí. Rezervní tým pod taktovkou Milana Fridricha, doplněný o Marka Vávru či Jakuba Slavíka, ovládl kategorii Open. Ve finále si i díky Slavíkově hattricku poradili střešovičtí s Ústím a to v poměru 6:4. Ostrostřelec Marek Vávra se navíc stal nejlepším střelcem kategorie Open.

Florbal Ústí – Tatran Střešovice 4:6 (1:2)
Branky: 35. a 38. Schuschwary, 4. Glatz, 24. Kolstrunk – 26., 29. a 40. Slavík, 15. Kolísko, 20. Vávra, 35. Skála.