Legenda překonala magickou hranici, češi na to doplatili!


Legenda. Zlatý muž. Florbalový Wayne Gretzky. I tak se říká finskému útočníkovi a dlouholetému kapitánovi reprezentace Miku Kohonenovi. Hráč, který hrával za Storvretu či Balrog a nyní hrající za Helsinborg získal v zápase proti Warbergu jubilejní 1000 bod v nejvyšší švédské soutěži.

Mika získal 1000 bodů za 16 sezon v Superlize. Už ve své první sezoně 2000/01 získal neuvěřitelných 123 bodů v celkovém součtu. To se jen tak nikomu nepovede a už vůbec ne nováčkovi nejprestižnější soutěže světa. Celkově Mika může mluvit o povedené sezoně. Byť se mu zpočátku nedařilo a v reprezentaci zahříval střídačku, byl to právě on kdo urval titul Mistrů světa zpět pro Finsko. Jeho vítězný nájezd se stal velmi rychle hitem internetu a byl vyhlášen v anketě Nejdůležitější gól roku.

tabulka SSL

Budoucnost florbalového veterána zatím není známá. Zvažuje konec v reprezentaci, ovšem klubovou kariéru chce prodloužit. Smlouvu má zatím platnou v Helsinborgu, ale zřejmě by se nebránil ani návratu do svého rodiště nebo nižší soutěže.

Na tento rekord doplatili Češi Tom Ondrušek a nově příchozí Tomáš Sladký, jelikož právě oni s ním prohráli 4:6 a v lize jsou beznadějně poslední. Komu se ovšem také nedaří je vícemistr z minulé sezóny Linkoping. Ten prohrál na domácí půdě s Pixbo 4:9, díky čemuž se všem českým hráčům vzdaluje play – off. Falun zvítězil nad Karlstadem 7:5 a je stále první s náskokem čtyř bodů a zápasem k dobru…Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup