Čtvrtfinálové zápasy bez překvapení, Češky vyzvou Finsko

Šestý den mistrovství světa žen ve florbale přinesl tři čtvrtfinálová utkání. Postup do semifinále si nenechal ujít žádný z favoritů, tedy Česká republika, Švýcarsko ani domácí Finsko. Poslední čtvrtfinálový zápas je na programu zítra, kdy se střetne Švédsko se Slovenskem a bylo by velké překvapení, kdyby zmíněnou trojici v semifinále nedoplnily právě Švédky.

Jako první  nastoupily ke svému čtvrtfinálovému zápasu Švýcarky, jejichž soupeřkami byly florbalistky Lotyšska. Švýcarky se dostaly do vedení hned v úvodní minutě, po celý zápas kontrolovaly hru a v pohodě si dokráčely pro vítězství 9:2 a postup do semifinále. Tam je bude čekat s největší pravděpodobností Švédsko, jehož čtvrtfinálový zápas se Slovenskem je naplánován až na zítřek. Bylo by ale obrovské překvapení, kdyby největší favoritky na titul skončily už v této fázi turnaje.

Také česká reprezentace postupovou povinnost splnila. Stejně jako Švýcarkám, také Češkám se povedl vstup do zápasu, když již v páté minutě vedly 3:0. Polky se ale nevzdaly a do konce první třetiny se dokázaly přiblížit na rozdíl jediné branky. Odpor polských florbalistek definitivně zlomily až tři branky na konci druhé třetiny. V závěrečné hrací části pak české florbalistky přidaly ještě další dva zásahy a po výhře 8:2 se také oni mohly radovat ze zaslouženého postupu.

Soupeřkami českých hráček budou domácí Finky, které si ze všech favoritů počínaly nejvíce suverénně. Svým soupeřkám z Německa nedaly vůbec šanci a zvítězily vysoko 16:0. Finské střelkyně se činily především ve druhé třetině, kdy 10 z 12 střeleckých pokusů skončilo v německé síti. Hattrickem se na kanonádě podílela i Eliisa Alanko, která se tímto počinem stala nejlepší střelkyní reprezentace Suomi v historii. V sedmadvaceti letech má na svém kontě již úctyhodných 58 přesných zásahů a lze očekávat, že jich ještě několik přidá.

Kromě čtvrtfinálových zápasů se dnes odehrály i dva duely ve skupině o umístění. Austrálie prohrála s Norskem vysoko 1:11, Rusko nestačilo na Dánsko, kterému podlehlo 6:7 v prodloužení.

Středeční výsledky:

Čtvrtfinále:

Švýcarsko – Lotyšsko 9:2
Česko – Polsko 8:2
(Branky Česka: 2. Vrátná, 3. Urbánková, 5.  Ratajová, 35. Čapková, 37. Ratajová, 39. Mlejnková, 41. Leierová, 56. Enenkelová)

Finsko – Německo 16:0