Chodov přetlačil Vinohrady a má první 3 body

V neděli 21. září odstartoval další ročník florbalové AutoCont extraligy. Zápas Chodova proti Sokolu Královské Vinohrady přilákal do Sportovní haly Jižní Město 285 diváků a ti viděli nervózní zápas, ve kterém se domácí na body proti nováčkovi soutěže pořádně nadřeli. Konečný výsledek 7:5 přinesl Chodovu první 3 body do tabulky a snad také klid na hokejky pro další zápasy.

Úvod zápasu přitom hráči Vinohrad Chodovu ulehčili, když si v 9. minutě vstřelili vlastní branku. Jenže neuběhlo ani 10 minut a SKV už vedlo. Nejprve se z dorážky prosadil exchodovský Jan Svoboda a poté z výběhu Milan Bína. Do přestávky se sice podařilo domácím díky brance Chmelíčka vyrovnat, ale to nic neměnilo na rozpačitých pocitech z první části.

I druhou třetinu začal Chodov lépe a vytvořil si několik zajímavých šancí. Skóre se však měnilo až ve 26. a 29. minutě, když se dvakrát prosadil nejlepší hráč zápasu Ondřej Mikeš. V té chvíli se zdálo, že mají domácí zápas pod kontrolou, ale přišla velká chyba v rozehrávce a Jan Svoboda se v úniku nemýlil.

Na hokejky Chodova se opět vkradla nervozita a po zbytek druhé části mělo více ze hry SKV.

Chyby v taktice přinesly zbytečné drama

V úvodu třetí části byl přísně vyloučen Schubert, ale domácí oslabení ustály a navíc chvilku po něm udeřil Petr Pražák. Přesně 10 minut před koncem pak na 6:3 zvýšil Tom Ondušek a zdálo se, že je rozhodnuto. S tím se však Vinohrady nesmířili a po další chybě v rozehrávce snížil Gregor na rozdíl dvou branek.

Vinohrady se tlačili dopředu a v úplném závěru svůj tlak vystupňovali odvoláním brankáře. Power play se jim také povedlo využít, když se trefil další exchodovský hráč Martin Rossi. Vyrovnání však Chodov nepřipustil, naopak skóre uzavřel Tom Ondrušek po nesobecké pobídce od Mikeše.

Trenér Chodova David Podhráský si vážil 3 bodů, ale výkonem nadšen nebyl: „Byla na nás vidět nervozita a asi i nerozehranost, mnoho situací jsme řešili složitě a v rozporu s taktickými pokyny, což nám přidělávalo zbytečné starosti. Věřím, že teď už se kluci uvolní a od příštího zápasu budeme předvádět lepší florbal.“

1. kolo AutoCont extraligy: TJ JM FAT PIPE Chodov – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:5 (2:2, 2:1, 3:2)

branky: 9. Ondřej Stuchlík, 17. Filip Chmelíček, 26. Ondřej Mikeš, 29. Ondřej Mikeš, 45. Petr Pražák, 51. Tom Ondrušek, 60. Tom Ondrušek – 11. Jan Svoboda, 17. Milan Bína, 30. Jan Svoboda, 52. Lukáš Gregor, 60. Martin Rossi,
rozhodčí: František Pangerl – Jiří Šedivý,
vyloučení: 1:0, využití: 0:0
diváků: 285, zásahy brankářů: Jan Barák 28 – Karel Mrkos 19