České reprezentantky schytaly historický debakl, favorité nezklamali

Třetí den světového šampionátu ve florbale žen ve finském Tampere nepřinesl žádné výrazné překvapení. Všechny favorizované týmy své role zvládly a to včetně úřadujících mistryň světa ze Švédska, o jejichž dominanci se bohužel přesvědčily české reprezentantky.


Češky držely krok s obhájkyněmi titulu pouze v první třetině. Na jejím konci byl stav 4:1 pro Seveřanky. V dalších dvou třetinách byla převaha švédského týmu stále výraznější, hráčkám ve žlutých dresech vycházelo snad úplně všechno a české reprezentaci nedaly žádnou šanci. Po spoustě pěkných akcí a gólů se skóre nakonec zastavilo na, z českého pohledu hrůzostrašných, 17:2, což je nejvyšší porážka ženské florbalové reprezentace v historii. Zítra čeká české florbalistky zápas s Německem, tak věřme, že se český tým z tohoto debaklu oklepe a připíše si očekávané vítězství.

Ve druhém zápase skupiny B remizovaly Němky s Lotyškami 3:3, přestože prohrávaly už 0:3. Díky třem přesilovým hrám se jim ale nakonec podařilo urvat bod za remízu. Ve druhé elitní skupině byl dnes na programu pouze jeden duel a sice mezi Švýcarskem a Norskem. Švýcarky navázaly na dobrý výkon ze zápasu s Finskem a se skandinávským soupeřem si poradily bez problémů 9:1 a společně s Finkami a Švédkami tak mají jistou účast ve vyřazovacích bojích.

Suverénní jsou zatím také florbalistky Slovenska, které dnes dopoledne smetly Holanďanky poměrem 13:1 a s přehledem ovládly svojí skupinu. Daří se především útočnici Spišské Nové Vsi, Paulíně Hudákové, která dnes zaznamenala 6 bodů, celkově jich nasbírala už 13 a vede kanadské bodování turnaje.

Dnes se odehrály ještě dva zápasy, oba v rámci skupiny C. Dánky i díky pěti trefám Cecilie Di Nardo porazily poměrem 7:3 Austrálii a Japonky zase díky skvělému obratu v posledních minutách přetlačily Singapur v poměru 4:3.

Přehled výsledků 3. dne Mistrovství světa žen 2015:

Skupina A
Švýcarsko – Norsko 9:1
Skupina B
Česko – Švédsko 2:17 (Branky Česka: 13. Koníčková, 38. Krupnová)
Německo – Lotyšsko 3:3
Skupina C
Japonsko – Singapur 4:3
Dánsko – Austrálie 7:3
Skupina D
Slovensko – Nizozemí 13:1Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup