Diamantová liga ve Stockholmu doplatila na nepřízeň počasí


Diamantová liga ve Stockholmu tentokrát příliš neoslnila. Kvůli počasí nepřišlo příliš diváků a kapky deště způsobily, že ani výkony nebyly takové, jak se čekalo. Nejočekávanějším závodem byl ten oštěpařský. Bohužel ani tady to nebylo o moc lepší. Čeští oštěpaři Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch se bohužel nedostali do kýžené čtyřky, aby mohli házet všechny pokusy a rozdělili si šesté, potažmo osmé místo. Z řady vybočovali Abdelrahman a lídr letošní sezóny Thomas Röhler.

U německého oštěpaře na tom nebylo nic divného – doma mu totiž přezdívají dešťový vrhač. Ale dnes mu to také dlouho nešlo. Vesměs přehazoval všemi pokusy něco přes 80 metrů, kromě prvního nezdařeného. Zadařilo se až ve čtvrté sérii hodem dlouhým 85,89 metru. Zvítězil Ihab Abdelrahman, který měl jen o jedenáct centimetrů delší pokus, takže žádný velký rozdíl. Tito dva pánové spolu svádějí bitvu i v celkovém hodnocení. Thomas Röhler má po Stockholmu rovných 30 bodů, Abdelrahman 25.

Co se týká dalších technických disciplín, tak dobrý výkon podal Christian Taylor v dálce – 17,59 metru. V běžeckých disciplínách bylo pro změnu docela dost ulitých startů, občas i díky rozhodčím. Další díl Diamantové ligy se bude konat v Monaku, ale až 15. července.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup