České volejbalistky si poradily s Kanadou

České volejbalistky nastoupily ke svému druhému utkání v Grand Prix. Tentokrát zápas hostila Morava, konkrétně Olomouc. Soupeřkami českého týmu byla Kanada, což je soupeř, se kterým Česko válčí hlavně v hokeji. Kanadské volejbalistky měly před tímto utkáním hrozivou bilanci setů – 1:9. Tím pádem byly papírové favoritky Češky. A to se začalo projevovat hned v prvním setu, který naše hráčky ovládly 25:19. Kanadské hráčky v prvním setu docela chybovaly a to je stálo lepší výsledek.

Druhý set byl nepatrně vyrovnanější, avšak Kanada začala mít problémy s disciplinovaností a vysloužila si dokonce varování v podobě žluté karty. České hráčky hrály stále stejně, ale Kanada začala dělat méně chyb a nakonec to bylo mírně těsnější vítězství z pohledu českých volejbalistek 25:21.

Úplně stejným skóre skončil i třetí set, nicméně Kanada od začátku chtěla přebrat otěže a málem se jí to i povedlo. České volejbalistky těm kanadským však nedovolili žádný trhák a v pohodě je udolaly, i když začaly hrát velmi tvrdě. Aby česká děvčata postoupila do Final Four, neboli finálové čtyřky, musí doma vyhrát i další dvě utkání. Za jistých okolností však mohou stačit i výhry dvě. Dalším soupeřem našich volejbalistek bude Bulharsko.