Češi se stali druhým národem na světě, který má možnost zahrát si nový míčový sport SIXBALL


Brno, 12. listopad 2015 – Slavnostní představení prvního sixballového hřiště v České republice a zároveň čtvrtého hřiště na světě se uskutečnilo v rámci veletrhu SPORT Life. Čechům se tak díky zavedení této specifické míčové hry s názvem SIXBALL otevřela nová cesta k intenzivnímu procvičení nejen fyzické kondice, ale také postřehu, motoriky, či schopnosti soustředit se a to velmi dynamickou a zábavnou formou. Návštěvníci veletrhu SPORT Life si jako první mohli vyzkoušet netradiční sport SIXBALL, jehož charakteristikami je malé uzavřené hřiště, elektronické branky a rychlá postřehová hra s využitím odrazů míče o stěny. Možnost zahrát si tento sport měli zájemci napříč všemi věkovými kategoriemi a dokonce i ti, kteří bojují s nějakým handicapem. Sixballový zápas si tak užili žáci z Centra Kociánka, nebo z Nadačního fondu Emil. SIXBALL zaujal také profesionální sportovce, kteří byli překvapeni zejména tím, jak je při hře potřeba zapojit nejen celé své tělo, ale především plnou pozornost, díky čemuž dochází i během krátké doby zápasu k uvolnění velkého množství energie.

Co je to SIXBALL a jaká má pravidla?

SIXBALL je míčový sport, který se odehrává ve speciálním uzavřeném hřišti o rozměrech 5 x 5 x 2,5 m. Hrací prostor je rozdělen na čtyři shodné rovnoramenné trojúhelníky, které vymezují prostor pro jednotlivé hráče. Na obvodových stěnách jsou za každým hráčem umístěny branky s elektronickými panely pro záznam gólů, které se zobrazují i na displejích.

Úkolem každého hráče je dát co nejvíce gólů do branek soupeřů a zároveň ubránit tu svou. Vyhrává ten, kdo dostane nejméně gólů. Hraje se na žíněnce vkleče nebo v tzv. dynamickém sedě. Hra je bezkontaktní, hráč využívá pouze svůj vymezený prostor. Do míče se trefuje otevřenou dlaní a může se využívat jeho odrazu o zdi, podlahu i strop, nesmí se ale žádným způsobem zastavovat. SIXBALL hrají obvykle 4 hráči najednou. Další varianta, která se osvědčila zejména pro trénink fotbalistů, se odehrává ve stoje, kdy se hraje nohama bez použití rukou.

[kads group=“300×250″]
Kdo si může SIXBALL zahrát?

SIXBALL je určen pro každého ve věku od 3 – 99 let. Nejvíce se osvědčil jako doplňkový trénink pro aktivní sportovce. Efektivní a zábavné cvičení nabízí také lidem, kteří bojují s nějakým handicapem, nebo se snaží opět dostat do formy po utrpěném úrazu. Další výhodou je, že ke hře není potřeba žádné speciální vybavení ani předešlé zkušenosti.

Proč SIXBALL hrát?

Dynamika a nevypočítatelnost hry nutí zapojit všechny smysly hráče. Procvičuje motorické dovednosti, trénuje soustředěnou pozornost i schopnost rychle reagovat. Udržuje také celkovou fyzickou kondici, odbourává tuky a stimuluje přirozené procesy těla. Zároveň však přináší zábavu, adrenalin a vytváří příjemný prostor pro budování vztahů.

SIXBALL vytvořil Juraj Skrip, bývalý československý reprezentant a trenér v zápasení, který je v současnosti ředitelem ZŠ. Juraj už více jak rok sleduje přínosy sportu na dětech, se kterými trénuje, a je nadšený: „Děti hrají SIXBALL v naší škole i o přestávkách, ale vůbec si neuvědomují, že sportují. Baví je to a dokáží se pak v hodině mnohem lépe soustředit… Už nemáme necvičících žáků.“Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup