První hrací víkend play off v softballe

Softballové play off je v plném proudu, a proto přinášíme to nejdůležitější z víkendových událostí…


Extraliga žen:
V ženské extralize se toho po letošní sezoně dost změní. Soutěž zcela jistě opustí jeden z dua Čechie Praha a Chemie-Kotlářka. Právě u druhého jmenovaného by se jednalo o veliké překvapení, protože právě dejvický tým byl před sezonou jedním z aspirantů na medaili. Barážový boj mezi těmito týmy se již naplno rozhořel a po prvním víkendu se týmy rozešli smírně 1:1 na zápasy.  V horních patrech tabulky už se také bojuje. Zatím co pražské týmy Joudrs a Eagles čekají v semifinálové části pavouka, další čtveřice týmů sváděla líté čtvrtfinálové boje.

Softballové čtvrtfinále se hraje pouze na 2 vítězné zápasy a tak mělo být již po tomto víkendu rozhodnuto. Rozhodla se však pouze série Storms Řepy s Tempem Praha. V tomto malém pražském derby zvítězil tým Storms 2:1 na zápasy a slavil postup do semifinále. V druhé sérii mezi Kunovicemi a Ledenicemi se stala věc věru neobvyklá, kdy v rozhodujícím třetím utkání rozhodčí za stavu 4:4 zápas předčasně ukončili z důvodu tmy a zápas se musí celý opakovat. To samozřejmě nahrává spíš Ledenicím, které tím dostaly čas na to, aby se jim zregenerovala hlavní hvězda, reprezentační nadhazovačka Veronika Pecková, čímž získají proti soupeři značnou výhodu.

Extraliga mužů:
I v mužské extralize je jeden tým s medailovými ambicemi jen v baráži o udržení. Jsou jím chlapi z Ledenic. Tým, který celou sezonu sužovala rozsáhlá marodka, tak musí bojovat o udržení se v extralize proti mužům z Chemie Praha. Po prvním víkendu však vypadá jejich boj velmi nadějně, kdy po dvou jasných výhrách vedou v sérii již 2:0.

V horním patře tabulky se rozhodovalo, kdo nastoupí proti jasným semifinalistům po základní části a to Spectru Praha a Beavers Chomutov. V obou čtvrtfinálových sériích se hrály pouze dva zápasy a postupující Eagles Praha a Hroši Havlíčkův Brod se na postup do semifinále příliš nenadřeli.

foto: Libor Matějka


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup