Chomutovští Beavers myslí na devatenácté finále v řadě


Beavers Chomutov je jedním nejlepších týmů, které v současné době českou extraligu hrají. Chomutovští jsou absolutním rekordmanem v účastech ve finále extraligy, kterých mají již 18 v řadě. Tato série trvá už od roku 1997 a je velmi pravděpodobné, že jí už nikdy nikdo nedokáže napodobit.

Nabízí se zde myšlenka, že začátek série trvá přibližně stejně dlouho jako neuvěřitelná kariéra hlavní hvězdy, nadhazovače Lubomíra Vrbenského, který je ve svých 46 letech stále neotřesitelnou jedničkou na prkně Chomutova.

V cestě do další finálové účasti stojí Vrbenského družině tým Eagles Praha, loňský účastník baráže, kterého však nelze podcenit.


Vyzpovídali jsme Jana Řápka, vnějšího polaře a catchera týmu Chomutova, aby nám řekl něco o průběhu sezony, semifinálovém soupeři i fenomenálním nadhazovači.

Jak jste spokojen s dosavadním průběhem sezony?
Spokojeni jsme velmi. Druhé místo po základní části je pro nás velkým úspěchem. Takto vysoko jsme totiž nebyli několik let. Je to určitá známka toho, že se jaksi povedla jakási generační obměna a dokážeme tak stále hrát na dobré úrovni. Sešlo se nám několik faktorů, jako je například dobrá forma našich opor v čele s Vencou Svobodou a Markem Malým. Samozřejmě taky Luboš je docela solidní.

Co říkáte na šesté místo Beavers v evropských pohárech?
Pro nás také velký úspěch, dopředu jsme nepočítali, že bychom mohli dojít k takto dobrému výsledku. Je sice trochu škoda, že jsme nedošli ještě dál, protože jsme reálně měli i na medaili. Turnaj parádně vyšel opět Marku Malému. Jednoznačně náš nejlepší pálkař a taky skvěle odházel několik zápasů.

Jak hodnotíte Eagles jako svého semifinálového soupeře v play-off extraligy?
Dobrá hra a relativní úspěch na poháru nás vyhecoval a povzbudil před play-off. Na Eagles si věříme, ale je to nepříjemný soupeř. Krč má několik dobrých pálkařů a Tomáš Benda na nadhozu je také velmi nepříjemný. Každopádně jsme rádi, že hrajeme spíše s Krčí než s Brodem.

Jak vidíte druhou semifinálovou sérii mezi Spectrem a Havl. Brodem?
To bude velmi zajímavá a vyrovnaná série, sám jsem na ní velmi zvědav. Spectru se zranily dvě velké opory a bude teď tedy na nich, jak se s tím popasují a zda opět prokáží svou sílu. Havlíčkův Brod sice není tak suverénní jako v loňském roce, ale je po vydařeném poháru opět rozjetý a má šanci tak konečně postoupit do finále. K tomu si navíc vzali i nějaké posily. Tady budou rozhodovat maličkosti. Postoupit rozhodně můžou oba týmy.

Co jste změnili oproti minulému roku, kdy Vás Spectrum ve finále porazilo 3:1 na zápasy?
Loňské série byla v mých očích velmi vyrovnanou, byť konečný výsledek mluví „jasně“ pro Spectrum. Právě loňské finále nás ale přesvědčilo, že o titul můžeme hrát. U nás v týmu se ale za ten rok nezměnilo prakticky vůbec nic. Jen naši mladí hráči jsou zase o rok zkušenější.

Co říkáte na to, že Luboš Vrbenský stále podává tak suverénní výkony?
Luboš je Luboš! Je to prostě legenda a jeho výkony jsou opravdu impozantní. Na hřišti stále ukazuje, že je to pořád nejlepší český nadhazovač.

Má ve svých letech ještě na to, aby pro Chomutov vyházel titul?
Jednoznačně!

Chomutov je v České republice absolutním rekordmanem v počtu finálových účastí v řadě za sebou, čím si to vysvětlujete?
No asi by bylo lehké říci, že Lubošem. Kolem něj tu byla zlatá generace před x lety a Luboš hází pořád skvěle, i když už má kolem sebe mladší spoluhráče. A když máte v týmu nadhazovače takového kalibru, tak se hraje o poznání lépe. No a navíc se vždy najde nějaký talent, který je tahounem klubu v poli i na pálce, kluci se pak dostanou do reprezentace a sbírají zkušenosti. Byl tu Jarda Mikulec, Venca Svoboda, teď třeba Marek Malý a v budoucnu snad přijdou zase jiní. V týmu navíc panuje pořád dobrá nálada, která je pro fungování klubu rozhodující.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com