SilverBowl 2015 již pozítří


Již pozítří se odehraje letošní první medailový souboj končící sezony amerického fotbalu – na pardubické Hvězdě proběhne SilverBowl 2015 (tento název nese od této sezóny kdy došlo k všeobecnému konsensu v názvech finálových zápasů jednotlivých lig), tedy finále Divize II ČLAF. Poprávu v něm vyzvou Pardubičtí Stallions ostravské Steelers. Favorizovaným týmem jsou domácí, kteří základní částí prošli téměř „bez ztráty květinky“ když vyhráli sedm z osmi zápasů a neporazitelnost ztratili až v posledním kole 17:7 právě se Steelers. Ostravský trenér Jan Klimeš otevřeně přiznal „Oba týmy hrály na půl plynu, aby se nezranila žádná z opor„.

Pardubický kouč Petr „Fanda“ Košťál sice cítí důležitost zápasu, ale zároveň poukazuje na profesionalitu svého týmu slovy „Připravovat se budeme stejně jako normálně. Alespoň co se týče taktické stránky. Po stránce fyzické jsme trochu přidali, přece jen jde o finále,“ (smích). Ani ostravská kabina nezahálí. „Připravujeme se s hlukem na tréninku. Víme, jak dobrou mají atmosféru v Pardubicích a minule nám hlasitá atmosféra dělala problémy. Na hráče tak vyvíjíme tlak i v tréninku,“ prozradil Jan Klimeš na který atribut zápasu se Steelers extra připravují.

I přes velmi dobrou formu a vyspělost celého pardubického týmu, jejich hra roste a padá s formou kostry týmu. A v té má své neotřesitelné místo kostarický quarterback Scott Doherty. „Nerad bych prozrazoval nějaké taktické prvky naší hry před nedělí, nechte se překvapit,“ snažil se mlžit Jan Klimeš, ale i on si je plně vedom klíčovosti tohoto hráče. Doherty loni v Příbrami nejdednou předvedl, že kdom své primární role umí zapracovat i v tzv. „secondary„, tedy operativně využít náhlých oslabení soupeřeova týmu. A právě na ostatní týmy Divize II letos často doplatily.

Silver Bowl 2015 (FB událost) začíná v neděli od 16.30, pardubickém stadionu Hvězda. Samotný výkop je naplánován na 17h. Součásti zápasu je bohatý doprovodný program. Pardubický trenér Košťál prozrazuje: „Mimo to se diváci mohou těšit na tradiční diváckou soutěž v poločase. Bohužel ale nebude živý kůň, na tartanu na Hvězdě by běhat nemohl. A pokud se nám zadaří, mohou se diváci těšit na větší ohňostroj“.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup