První ročník Slovak Bowl již dnes

Již před sezonou byli do role favoritů pasovány týmy Bratislava Monarchs a Trnava Bulldogs. Průběh sezony to jen potvrdil a my tyto týmy dnes můžeme vidět v historicky prvním Slovak Bowlu – finále Slovenské ligy amerického fotbalu. Oba týmy mají sice na svých soupiskách mnoho zvučných zahraničních jmen, avšak AF je týmový sport a nevyhrávají jednotlivci, ale celé týmy. Přesto  očekáváme že velký podíl na hře Bratislavy bude mít linie mezi americkým QB Ferni Garzou a kanadským receiverem Paul de Pass. V útočné kombinace Buldoků zase bude hatit dvojice defenzivních tvrďáků Myers a Green. Ani Trnava nenechala nic náhodě a vyztužila tým v zahraničí. Američané Booker, Bradley, Hamm a Moore výrazně přispěli k úspěchu týmu. Zejména RB Raymond Bradley často dělal problémy i DefenseLine českých finalistů z PBP či Bobcats.

Jaký je tedy recept na výhru? Pro Monarchs to bude zejména potřeba co nejvíce pohlídat aby se RB Bradley nekontrolovaně nerozběhl, protože pak už většinou nejde zastavit. Pro Trnavu to bude trochu složitější, protože Monarchs mají celkově vyváženější tým i poměr mezi runnovou (Slovák, Bauer) a passovou (de Pass, Slušný) složkou ofenzivy. Právě trnavská defenziva patřící k nezkušenějším v lize by mohla být tím pomyslným jazýčkem na vahách.


Mimořádným faktorem bude i to, kdo vyhraje pomyslný boj o „line of scrimmage“ (rozdíl mezi ofensive a defensive line). Možná toto bude to co zápas rozhodne, protože oba týmy mají sílu v obou typech line. Kdo tedy dokáže vyhrať mikrosouboje na „lajně“, bude mít velkou šanci na celkový triumf. Nezanedbatelným faktorem bude i to kdo lépe zápas zvládne po mentální stránce. Důležitost zápasu si oba týmy plně uvědomují a tak je otázkou kdo „to ustojí“ a kdo ne. Podaří se se Monarchs udržet svoji „perfect season“, tedy průchod bez porážky? Nebo jim sezonu Bulldogs pokazí a právě v tom nejdůležitějším zápase?

KickOff je připraven na 17:00 na stadioně Bratislava-Dúbravka.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup