Prague Black Panthers obhájili mistrovský titul


Po roce se v pražském Edenu opět odehrál nejdůležitější zápas amerického fotbalu pro tento rok. Finále první divize České ligy amerického fotbalu, tentokrát pojmenovaný po hlavním partnerovi „Under Armour Czech Bowl XXII„.

V repríze loňského finále si to opět rozdaly dva nejlepší týmy české ligy. Pražští Panteři, kterým těsně uniklo finále rakouské ligy AFL, si chtěli spravit chuť a dávali to na sobě dost znát.Proti nim nastoupil tým Příbram Bobcats, jejich jediný přemožitel této sezóny a tento zářez chtěli zopakovat. Do zápasu šli právě PBP jako favorité a dlouho to vypadalo na hladké vítězství, stejně jako loni. „Bobketi“ ale svoji kůži nechtěli dát levno a dost škrábali. Bohužel ani dva touchdowny ze druhé poloviny nestačily. Po výhře 52:13 Prague Black Panthers obhajují titul a i nadále upevňují svoji nadvládu v českém fotbale.

Po úvodním ceremoniálu proběhl hod mincí z rukou baletní legendy Vlastimila Harapese. Zde PBP zvolili zvolili začátek s míčem a po chybě Bobcats se dostali přesně na polovinu. Jan Sýkora pak dvěma runy dostal míč až do red zone. I přes zdařilé bránění Příbrami se skóre poprvé měnilo. K míči se dostal reprezentační kicker Marek Hruboň a svým field goalem  zajistil svému týmu vedení v zápase 3:0. Po změně směru hry sice skvěle míč získal Melvin Davis, ale příbramský QB Columbus Givens nedokázal míč přepravit přes ruce přazského LB Tomáše Svobody. Pražané tedy mohli znovu zaútočit. A také příkladně využili dlouhý pass Caballera na Šindlera. Plus k tomu Hruboň potvrdil za bod. Již od začátku zápasu si tedy Pražané vybudovali náskok 10:0. Hned zkraje 2.čtvrtiny si DL Pavel Hruzík odskočil na pozici TightEnda (tak jak to dělá J.J.Watt) a příkladně přijal pass od Kyle Newhall-Caballera. 17:0. V této chvíli už to s Bobcats začínalo být nahnuté a dovolovali toho Pantherům stále více. RB Matěj Reinvart se díky tomu proběhl až za hranici 20 yardů. A „zkušený distributor míčů“ Newhall-Caballero neměl problém poslat míč do náruče Jakuba Woleského. 8 minut před polovinou vedli Panteři už 24:0 a nevypadalo to, že by se na kurzu zápasu mělo něco měnit. Hned v následujícím drivu však proběhl fake punt v podání Vojtěcha Podhradského, vyšperkovaný tím že si jeho autor sám doběhl pro first down a Bobcats tak získali nové čtyři pokusy. Ty ale nebyly využity a na hřiště se vrátil nabuzený útok Černých Panterů. Další touchdwn pak vzešel ze spolupráce Newhall-Caballera s Janem Dundáčkem. Black Panthers tak šli do druhé půle s vedením 31:0.

Příbramská squadra se však o přestávce dala docela dohromady a druhou polovinu otevřela výstavním touchdownem po přihrávce od Givense a 74y solo runu Daniela Vitiše. Vojtěch Podhradský potvrdil za bod a Bobcats snížili na 31:7. V následujícím drivu však PBP kontrovali passem Jana Dundáčka na Jakuba Woleského pro jeho druhý touchdown zápasu. Ten znamenal změnu na 38:7. Columbus Givens se však nehodlal smířit s vývojem zápasu a neúnavně kombinoval passy s vlastními běhy. Jeho snažení ukončil opět dnes výborně hrající LB Tomáš Svoboda (byl posléze vyhlášen MVP zápasu). Defense Bobcats ale statečně odolávala a poavolila až téměř na konci třetí čtvrtiny. To se Jan Sýkora, kterému to dnes také mimořádně šlo, proběhl až do endzone a Black Panthers na konci třetí čtvrtiny zvedli na 45:7. hráč amerického fotbalu, sportovecHruboňovi se ale kick-off moc nepovedl a umožnil útoku Rysů plnit jejich úkoly 45 yardů od endzone PBP. Míč však opět získlai zpět Panteři a Jan Dundáček přihrál do endzone volnému Tomáši Pátkovi. Ten svůj touchdown slavil opravdu ve velkém stylu (na obrázku). Pátek hraje fotbal prvním rokem, na sezónní soupisce je zapsán jako defensive back, ale právě proměnil touchdown v Czech Bowlu… Marek Hruboň se nemýlil ani v sedmém potvrzovacím kicku a na světelné tabuli již svítilo 52:7. Příbram, i přes zdánlivě ztracený stav, zápas nezahodila. Po svém klasickém „pomalu ale přece“ drivu, se díky skvělému pohybu Columbuse Givense dostal do endzone podruhé Daniel Vitiš. Pokus o dvoubodovou konverzi sice nevyšel, ale i tak Bobcats vybojovali na tabuli dvojmístné skóre 52:13.

Prague Black Panthers tedy zaslouženě slaví pátý mistrovský titul ve své šestileté historii. Bobcats, oproti minulému roku, alespoň dokázali skórovat a předvedli dost povedených akcí. Potvrdili tak dlouhodobý fakt, že právě oni jsou ten „kdo Černý kočce z Prahy šlape na ocas“.

FOTO: stanislavkolarik.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup