Víkend v Premier League _ pokračování

ZAČÁTEK ČLÁNKU NAJDETE ZDE

Čierno-biela sobota Tyne-Wear

Žeby sa Sunderland staval znova na nohy? Po uchmatnutí bodu Liverpoolu dokázali Black cats znova bodovať a tentokrát naplno proti Manchesteru United. Patrí sa dodať, že absolútne zaslúžene. Hlavným strojcom úspechu bola nová posila z Bordeaux, Wahbi Khazri. Tunisan k svojej asistencií z debutu proti Liverpoolu pridal ďalšiu, navyše aj skóroval a obrane Diablov spolu s útočníkom Defoeom nedal ani na chvíľu vydýchnuť. Navyše stihol aj príkladne vypomáhať obrane. Aj vďaka nemu si Sunderland pripísal najviac streleckých pokusov v tejto sezóne (21), prvé víťazstvo nad tímom z vrchnej polovice tabuľky, ale najmä  vôbec prvé ligové víťazstvo nad Manchesterom United na Stadium of Light od roku 1997. Na druhej strane Louis van Gaal má o čom rozmýšľať. Jednak mu sklamali opory poslednej doby (Lingard, Smalling a najmä De Gea, ktorý nemal čisté svedomie ani pri jednom góle), prišiel o ďalšieho krajného obrancu (a musel nasadiť ,,valentýnskeho“ obrancu Donalda Lovea) a hlavne United dokázali vyhrať len 9 z posledných 26 zápasov vo všetkých súťažiach….

To úhlavný rival Sunderlandu mal hotovo za 17 minút. Newcastle v nich totiž stihol inkasovať tri góly od londýnskej Chelsea a zvyšok zápasu už ani nemuseli hrať. Chelsea sa však neuspokojila, pridala ďalšia dva góly a hostí vyprevadila s debaklom 1:5.  Straky tak nadviazali na tragickú bilanciu v zápasoch vonku, kde vyhrali len dva z posledných dvadsiatich zápasov! Zúfalý výkon predviedla najmä obrana Strák a ,,exceloval“ obzvlášť Rolando Aarons, ktorý zavinil tri góly. S ním a Coloccinim si Willian, Pedro a Diego Costa robili čo chceli. Chelsea tak predviedla len druhý výborný výkon v sezóne, keď v podobnom štýle zničila práve Sunderland.

Nevyspytateľnosť na prvom mieste

Najväčšou nočnou morou tipujúcich zostáva Everton. Tím produkujúci jeden z najkrajších futbalov v lige pravidelne dopláca na svoju labilitu a chvíľkovú nekoncentrovanosť. To potvrdili aj teraz, keď napriek skoro 90 minútovému tlaku, najviac strelám, ktoré túto sezónu hocijaký tím v lige vyprodukoval (34), dvom konštrukciám, šiestim strelám od pravého beka Colemana, nedokázali poraziť West Bromwich Albion. Ten totiž dokázal skórovať hneď z prvej šance a zvyšok zápasu mu stačilo zdržovať, totálne vygumovať útočníka Toffees Lukakua a na čele s Yacobom a najmä skvelým Jonasom Olssonom (6 zblokovaných striel a de facto rozhodujúci gól) zaparkovali autobus, cez ktorý sa Everton nedokázal dostať.

Veľmi podobne na tom sú aj Kladivári z West Hamu. Tím, v ktorom hviezdi Dimitri Payet pravidelne boduje proti veľkým tímom, aby potom stratil s tými malými. To sa im ,,podarilo“aj teraz, keď po dramatickom vyradení Liverpoolu z FA Cupu cestovali do Norwichu. Za 20 minút druhého polčasu stihli inkasovať dva góly a až to ich konečne prebudilo z letargie. Dirigovaný Payetom (gól a asistencia) dokázal West Ham aspoň vyrovnať a v závere mali šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu obe strany. S remízou tak nebude spokojný ani jeden tím, obzvlášť domáci, ktorí stratili druhýkrát v rade body doma, keď už viedli o dva góly…