Velkokluby na ústupu

1.díl článku


Liverpool FC

Je vůbec možné mluvit u klubu, který nevyhrál ligový titul 25 let jako o velkoklubu? U všech ostatních by to zřejmě nešlo, Liverpool má ovšem takové historické úspěchy a pořád se drží (i když v poslední době už ne tak těsně) pod vrcholem, že pořád vzbuzuje emoce a dá se tak v jeho případě o tomto statusu diskutovat. Osmnáctinásobný vítěz anglické ligy a pětinásobný vítěz Ligy mistrů. Zní to úchvatně, The Reds však už více jak deset let do téhle vitríny nic nepřidali (když nepočítáme anglický ligový pohár či FA Cup.) Pod novým německým koučem Kloppem by se mohlo blýskat na lepší zítřky, musí ale dostat čas a řádně se aklimatizovat na tuhou anglickou konkurenci a nahuštěný program Premier league.

Ajax Amsterdam

Poněkud specifickým případem je klub z holandského hlavního města. Známý spíš kvůli své prvotřídní práci s mladými hráči a světově proslulé akademii. Nebylo tomu ale vždy tak, Ajax v osmdesátých letech dominoval celé Evropě! Třikrát za sebou zvítězil v Poháru mistrů a pod vedením Johana Cruyffa udával moderní trendy. Současnost se již poněkud skromnější, Ajax v Evropě platí spíše za klub druhého sledu a své největší opory prodává do slavnějších klubů, především z prvních top pěti lig. Kdyby je ovšem dokázal udržet, měl by parádně složenou jedenáctku, ve které by se vyjímala jména typu Ibrahimovič, Sneijder, van der Vaart, Huntelaar a další.

Glasgow Rangers

Všichni jste jistě zaznamenali kauzu z roku 2012, kdy byl slavný klub dán do insolvence a musel začít prakticky od znova. Ze čtvrté ligy se od té doby dostal už do druhé a stadion Ibrox Stadium, jeden z pětihvězdičkových podle UEFY, s kapacitou 50,987 míst se už těší na postup. Čísla, na která Rangers dosáhli (byť ve slabší skotské lize) jsou až neuvěřitelná. 54 mistrovských titulů (světový rekord,) 33 skotských pohárů a 27 skotských ligových pohárů. Pro dobro celého britského fotbalu doufejme, že se jezdci co nejrychleji vrátí do první ligy a bude opět důstojným soupeřem nejen pro svého největšího rivala Celtic, který za dobu jejich nepřítomnosti drtí skotský fotbal až nudným způsobem.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup