Skončil první grandslam sezóny, ve finále neuspěli Češi ani Serena

ZAČÁTEK ČLÁNKU

Brazilec Soares vyhrál obě grandslamové čtyřhry


Bruno Soares si z letošního Australian Open odváží dvě trofeje. Den po čtyřhře mužů vyhrál i smíšenou čtyřhru s Jelenou Vesninovou, se kterou ve finále porazili americko-rumunský tandem Coco Vandewegheové a Horia Tecau. Ruska vyhrála mix poprvé v kariéře. Bruno Soares a Jelena Vesninová na Australian Open vyřadili několik silných dvojic včetně nejvýše nasazeného páru Ivan Dodig a Sania Mirzaová, v dnešním finále zdolali 6:4, 4:6, 10:5. Coco Vandewegheovou s Horiou Tecauem hned první společný turnaj proměnili v titul.

Třiatřicetiletý Brazilec Soares letos v Melbourne vyhrál i čtyřhru mužů, ve které dominoval s Britem Jamiem Murraym. Dvě trofeje z jediného turnaje si odváží poprvé v kariéře, čímž svou sbírku grandslamových titulů během pouhých dvou dnů zdvojnásobil. Dosud měl na kontě dva triumfy v mixu a oba slavil na US Open – v roce 2012 s Ruskou Makarovovou a v sezóně 2014 s indickou muslimkou a vynikající deblovou specialistkou Saniou Mirzaovou.

Devětadvacetiletá Ruska Vesninová, jež se před dvěma měsíci vdala, vylepšila svou mizernou finálovou bilanci na grandslamových turnajích na 3-8. Smíšenou čtyřhru vyhrála vůbec poprvé v kariéře, předchozí tři finále – jednou s Mahéshem Bhúpathím a dvakrát s Leanderem Paesem – prohrála. Ve čtyřhře žen vyhrála jen dvě ze sedmi finále, když s krajankou Makarovovou ovládla Roland Garros 2013 a US Open 2014.

Jednatřicetiletý Rumun Tecau, jenž je aktuálně druhým nejlepším deblistou světa, si finále smíšené čtyřhry zahrál potřetí v kariéře a znovu na Australian Open. Jediný úspěch slavil při své premiéře v roce 2012 po boku Američanky Mattekové. Loni ve Wimbledonu získal svůj druhý grandslamový titul, když s Jeanem Julienem Rojerem vyhrál na čtvrtý pokus čtyřhru mužů.

Čtyřiadvacetiletá Američanka Vandewegheová hrála grandslamové finále poprvé v kariéře.

Titul z deblu Štěpánek neslaví

Radek Štěpánek ve finále čtyřhry spolu s Kanaďanem Danielem Nestorem získal první set, ale britsko-brazilský pár Jamie Murray a Bruno Soares nakonec duel otočil a po 139 minutách zvítězil 2:6, 6:4, 7:5. Ve finále čtyřhry žen nestačil český pár Hlaváčková/Hradecká na nejvýše nasazené Hingis/Mirza 6:7(1), 3:6.

O titul ve čtyřhře bojoval na juniorském Australian Open Patrik Rikl (1999, ITF 32). Spolu se Slovákem Lukášem Kleinem nakonec ale podlehli australské dvojici De Minaur, Ellis 6:3 5:7 10:12. Ve dvouhře skončil Patrik ve druhém kole.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com