V Melbourne vyhrál domácí Holder, mistrem světa je Američan Hancock

Závěrečný závod Mistrovství světa – Grand prix 2016 se jel tradičně v australském Melbourne a byl to závod doslova velkolepý, před vyprodanými tribunami vyhrál domácí Chris Holder!


Američan Greg Hancock potřeboval při absenci druhého Doyla zajet tři body, aby si definitivě zajistil titul mistra světa, což pro něj nebylo žádným větším problémem. Už při své první rozjížďce se blýskl skvělým startem a jel si pro zlato. Na konci prvního kola jej sice pak předjel Pawlicki, ale Hancock se před něj později zkušeně vrátil a mohl oslavit svůj čtvrtý titul ve svých šestačtyřiceti letech.

K poslednímu závodu bohužel nemohl nastoupit zraněný Jason Doyle, který měl velmi slibný náskok na druhé příčce. Bylo tak jasné, že se o tento cenný kov přijde a strhne se o stříbro velká bitva. Do té se zapojili hned tři aktéři, vítěz závodu Australan Holder, loňský mistr světa Tai Woffinden, jehož otec má v Austrálii plochodrážní školu a polský mladík i juniorský mistr světa Bartosz Zmarzlik. Všichni jeli skvěle a probojovali se až do finále.

Napínavý byl souboj o sedmou a osmou příčku, která znamená jistou účast v šampionátu pro příští rok. Do tohoto souboje se odhodlaně vrhlo hned pět jezdců, Polák Janowski, Švédi Lindback a Lindgren, Dán Iversen a Slovinec Matej Zagar, který letos vybojoval v barvách PK Plzeň bronz z mistrovství ČR dvojic. Lindback si dokázal pojistit sedmé místo výhrou a postupem do finále a o poslední volné místo si to na dálku rozdali Iversen a Zagar. Oba dojeli v semifinále ale třetí, což více vyhovovalo o bod úspěšnějšímu Dánovi, který tak byl nakonec určitě spokojenější. Slovinec Matej Zagar ale zřejmě dostane pro příští ročník divokou kartu.

Účast v příštím ročníku si už předem díky kvalifikaci zajistili Polák Dudek (hrdina loňská Zlaté přilby v Pardubicích), Slovák Vaculík (vítěz Zlaté přilby SNP v Žarnovici) a Švéd Lindgren.

K těm nyní přibylo ještě dalších osm jezdců. Američan Greg Hancock, Angličan Tai Woffinden, Polák Bartosz Zmarzlik, Australané Chris Holder a Jason Doyle. V konečném pořadí šestý Piotr Pawlicki a již zmiňovaní Antonio Lindback a Niels-Kristian Iversen. Tuto sestavu později doplní ještě čtyři divoké karty, které udělí pořadatelé závodů mistrovství světa, ve hře je pochopitelně i závodník ZP Pardubice a Sparty Wroclav Václav Milík.

Výsledky posledního závodu v Melbourne:
1. Chris Holder – 17
2. Tai Woffinden – 15
3. Bartosz Zmarzlik – 15
4. Antonio Lindback – 14
5. Niels-Kristian Iversen – 12
6. Matej Zagar – 11
7. Michael Jepsen Jensen – 10
8. Piotr Pawlicki – 8
9. Andreas Jonsson – 6
10. Fredrik Lindgren – 6
11. Greg Hancock – 5
12. Maciej Janowski – 5
13. Peter Kildemand – 4
14. Chris Harris – 4
15. Jack Holder – 2
16. Brady Kurtz – 2
17. Sam Masters – 2
Konečné pořadí Mistrovství světa 2016:
1.Greg Hancock – 139 b.

2. Tai Woffinden – 130 b.
3. Bartosz Zmarzlik – 128 b.
4. Chris Holder – 126 b.
5. Jason Doyle – 123 b.
6. Piotr Pawlicki – 99 b.
7. Antonio Lindback – 93 b.
8. Niels-Kristian Iversen – b.
9. Matej Zagar – 90 b.
10. Maciej Janowski – 90 b.
11. Fredrik Lindgren – 88 b.
12. Peter Kildemand – 68 b.
13. Nicki Pedersen – 62 b.
14. Andreas Jonsson – 52 b.
15. Chris Harris – 40 b.
16. Michael Jepsen Jensen 31. b.

INFO pro živnostníky a střední podnikatelský stav na www.zivnostenskykuryr.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com