Mistrovství světa družstev na ploché dráze: Polsko vyhrálo, stříbro mají Švédové


Na dráze v polském Lešně se rozhodlo o medailistech světového šampionátu SWC 2017. Největším favoritem byli domácí obhájci v nabité sestavě mladých es se zkušenostmi ze závodů Mistrovství světa – Speedway Grand Prix. Všichni ukázali, jak velkými závodníky i přes svůj věk jsou. Od začátku nedávali soupeřům téměř žádné šance a ani silní a zkušení Švédi v čele s výborným Lindbackem, jim nedokázali čelit. Drama to tak bylo pouze v boji o bronz, ale pořádné. Ruské Sajfutdinovově družině už to zdaleka nejelo tak, jako v kvalifikačních závodech a s Vellkou Británií musela svádět velmi urputný boj až do konce. O bronzu se rozhodovalo nakonec až v napínavé poslední rozjížďce, která vyzněla lépe pro Rusko. Na Brity tak zbyla bramborová medaile.

Polský tým ve složení Maciej Janowski, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik a Piotr Pawlicki jel od začátku výborně a stal se zaslouženě mistrem světa družstev na ploché dráze na domácí půdě v Lešně. Nejlepšími jezdci závodu byli jednoznačně polák Maciej Janowski a Švéd Antonio Lindback, kteří ztratili za celý závod pouhý jeden bod. Švéd ale navíc využil žolíka, kterého Poláci k dispozici neměli, a tak získal v součtu o šest bodů více. Ani to ale borcům ze severu Evropy na Poláky nestačilo.

O celkovém třetím místě se rozhodovalo až ve famózní poslední rozjížďce. Před ní mělo Rusko dva body náskok a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže Britu Robertu Lambertovi skvěle vyšel start a posunul se na první místo. Ani kapitán Ruska, Emil Sajfutdinov, neměl špatný start, ale z první zatáčky jej svou chybou zavřel Sundström. Za tohoto vývoje by tedy byla třetí o bod Británie. Jenže už ve druhém kole předjel Brita Lamberta Polák Pawlicki a už to vypadalo zase na remízu. Když ale Sajfutdinov zahájil svou stíhací jízdu, bylo jasné, že Rusko už o bronz nepřijde. Ruská raketa předjela postupně Sundströma i Lamberta a definitivně tak ztvrdila bronz svého týmu.Výsledky finálového závodu MS družstev na ploché dráze v Lešně (Polsko):

1. Polsko – 50 b.
Maciej Janowski (C) – 14 b.
Piotr Pawlicki – 13 b.
Bartosz Zmarzlik – 13 b.
Patryk Dudek – 10 b.

2. Švédsko – 42 b.
Antonio Lindback – 20 b.
Fredrik Lindgren (C) – 11 b.
Andreas Jonsson – 7 b.
Linus Sundström – 4 b.

3. Rusko – 18 b.
Emil Sajfutdinov (C) – 11 b.
Vadim Tarasenko – 3 b.
Gleb Chogunov – 3 b.
Andrij Kudrjašov – 1 b.

4. Velká Británie – 15 b.
Chris Harris – 7 b.
Steven Worrall – 6 b.
Robert Lambert – 1 b.
Craig Cook (C) – 1 b.

Konečné pořadí Mistrovství světa družstev:
1. Polsko
2. Švédsko
3. Rusko

4. Velká Británie
5. Austrálie
6. Lotyšsko
7. USA
8. Dánsko
9. Česká republikaJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup