Mistrem světa 2016 se stal Nico Rosberg

Parádní závod. Drama až do posledního kola. Němec Nico Rosberg uhájil svůj 15 bodový náskok a získal premiérový titul mistra světa s náskokem 5 bodů.


Oba vozy Mercedesu do závodu odstartovaly bez větších komplikací, a od začátku diktovaly tempo závodu. V nesnázích se naopak ocitl mladičký Max Verstapen, jehož monopost se hned v úvodním kole propadl na chvost startovního pole po kolizi s Hulkenbergem. Rosbergovi paradoxně během závodu nedělal největší potíže jeho největśí sok Hamilton, níbrž právě tento dravý Holanďan, který nakonec Rosberga o titul málem připravil. Ve 20. kole totiž došlo k velmi tuhému a těsnému soboji mezi těmato dvěma jezdci. To však měl být jen začátek. Verstapen odjel závod se strategií jednoho pitstopu. Po jeho absolování se začaly vlivem zastávek v boxech sjíždět oba vozy Mercedesu, RedBull Maxe Verstapena a Ferrari Sebstiana Vettla. V tento okamžiku měl Hamilton pouze dvě možnosti: buďto Rosbergovi ujede a bude doufat v jeho zaváhání, nebo naopak zpomalí, Rosberga zbrzdí, a tudíž dá možnost Verstapenovi a Vettlovi na jeho přejetí. Hamilton se rozhodl po konzultaci se svým šéfinženýrem pro variantu B. Mezitím se Vettel dostal před Verstapena, a začal stahovat Rosbergův náskok mílovými kroky. O útok se pokusil v předposledním a posledním kole, ale v obou případech si počínal neúspěšně. Rosberg zvolil velice defenzivní stopu a svoje druhé místo, zaručující titul mistra světa, si s odřenýma ušima pohlídal. Mercedes tak k poháru konstruktérů přidal i individuální triumf svého jezdce, a po třetí za sebou takto opanoval sezonu. Nico Rosberg tak navázal přesně po 34 letech na titul svého otce Keke Rosberga. V Abú Dabí musí být veselo ještě v těchto hodinách.

smyk

Závodni víkend ale nabídl i jiné zajímavé příběhy. Kolotoč F1 opouštějí dva velice zkušení piloti Jenson Button a Felipe Massa. Button je mistr světa z roku 2009 a účastník 304 GP, Massa je vicemistr z roku 2008 a účastník 252 GP. Rozhodovalo  se i v nižších formulových šampionátech. Serii GP2 vyhrál Francouz Pierre Gasley. Serii GP3 pak opanoval monacký jezdec Charles LeClerc.

Na další sezonu F1 si budeme muset počkat až do příštího roku, konkrétně do 26. března. To je na programu již tradičně první závod sezony – Velká cena Austrálie.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com