Hloupý manévr? Raikkonen zásadně odmítá vinu! + VIDEO


Jelo se poslední kolo Velké ceny Ruska když se Kimi Raikkonen pokusil předjet Valtteriho Bottase. Manévr se mu ovšem nepovedl, pokusil se o něj na poměrně dobrém místě, ovšem ve chvíli, kdy zde nebyl pro předjíždění prostor. Došlo ke kolizi po které se Bottasův Williams roztočil a skončil v bariéře. Mistr světa z roku 2007 ovšem zásadně odmítá, že by šlo o hloupý manévr.

Nemyslím si, že to, co jsem zkoušel bylo úplně stupidní,“ říká Raikkonen, který běžně pro média moc nehovoří. „Do té zatáčky se dvě auta vejít mohou. Byl jsem tam, ale on (Bottas) nevěděl, že tam jsem. Proto došlo ke kontaktu. Jo, je to smůla, jenže to byl závodní incident a tohle se při závodění stává.“

Raikkonen byl za tuto nehodu potrestán penalizací 30 sekund přičtených k jeho výslednému času v cíli, padl tedy až na osmé místo. Šéf stáje Ferrari, Maurizio Arrivabene, se na závodní komisaře za tuto penalizaci zlobí.

Byl to jasný závodní incident. Vzpomeňte na Monako. Nehoda Ricciarda s Kimim byla více méně stejná a nikdo potrestán nebyl. Takže nevidím důvod, proč by zde měl být Kimi penalizován.“

Na celý incident mezi Bottasem a Raikkonenem se můžete podívat v následujícím videu. Pro srovnání pod ním najdete také zmiňovanou nehodu z Monaka.

A jaký je Váš názor? Šlo o běžnou závodní kolizi, nebo prostě Raikkonen udělal chybu?

Raikkonen vs Bottas, VC Ruska 2015

Ricciardo vs. Raikkonen, VC Monaka 2015foto: motorsport.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup