Hamilton našel recept na Vettela a z Barcelony si odváží vítězství


Ve 34. kole došlo k incidentu mezi Felipem Massou a Stoffelem Vandoornem, z něhož nevyvázl bez poškození Stoffel Vandoorne, který svým McLarenem zatočil přímo do Massy. Vandoorne zastavil svůj vůz v únikové zóně se zlomeným zavěšením pravého předního kola a závod pro něj skončil. Dostali jsme se tak do fáze virtuálního zpomalovacího vozu a spousta pilotů tento stav využila pro další zastávku v boxech. Mezi nimi byla většina z těch, kteří potřebovali nutně nazout středně tvrdou sadu pneumatik. Překvapivě ke svým mechanikům zajel také Lewis Hamilton pro čerstvou měkkou sadu pneumatik, která byla tou rychlejší a na které měl dojet až do cíle. Hamiltona následoval zastávkou v boxech i Sebastian Vettel, který tentokrát přezul pneumatiky na středně tvrdou směs. Očividně se jednalo o spontánní rozhodnutí týmu Ferrari, které nechtělo ztratit ani píď na Mercedes. Na výjezdu z boxů nicméně došlo k přímému souboji mezi těmito dvěma největšími konkurenty, z něhož vyšel nakonec vítězně Sebastian Vettel, který uhájil svou první pozici i přesto, že neměl po pitstopu své pneumatiky plně pod kontrolou. Nezávisle na tom se dostal do technických potíží Valtteri Bottas, kterému se na Mercedesu dokonce objevily plameny, a závod  tak pro něj skončil. Na stupně vítězů se místo něj dostal Daniel Ricciardo, který ovšem disponoval velmi výraznou ztrátu na první dva piloty. Sebastian Vettel s Lewisem Hamiltonem mezitím nadále sváděli souboj o prvenství, přičemž do jejich souboje neustále zasahovali jezdci o kolo zpět. Ve 44. kole Lewis Hamiton přepnul do kvalifikačního módu a s přehledem se dokázal dostat před Sebastiana Vettela, který neměl nejmenší šanci. Na druhou stranu mohl kalkulovat s možností delší výdrže jeho středně tvrdých pneumatik oproti měkké sadě Hamiltona.

V posledních kolech, čím jsme byli blíže cíli závodu, bylo jasnější, že Sebastian Vettel bohužel nedisponoval dostatečným výkonem na to, aby Hamiltona dostihl, a už si jen jistil svou druhou příčku. V předposledním kole bohužel potkaly potíže ještě Kevina Magnussena s vozem Haas, který si z incidentu s Daniilem Kvjatem odnesl defekt pneumatiky. Magnussen tedy musel absolvoval nucený pitstop, aby mohl závod vůbec dokončit.

Vítězem VC Španělska na okruhu v Barceloně se tedy stal Lewis Hamilton po velkém souboji s hlavním konkurentem šampionátu Sebastianem Vettelem, který si dojel pro druhé místo. Na třetí příčku poprvé v sezóně dosáhl Daniel Ricciardo s vozem Red Bull. V šampionátu si první pozici udržel Sebastian Vettel, následovaný Lewisem Hamiltonem a dnes odstupivším Valtterim Bottasem.

Příští závod nás čeká za 14 dní v proslulém Monaku, které je každý rok velmi specifickým závodem. I letos se můžeme těšit na další bitvu mezi Mercedesem a Ferrari, a to ve spektakulárních přístavních uličkách monackého knížectví.

VÝSLEDKY VC ŠPANĚLSKAJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup