Český plochodrážní titul chce v Plzni získat i světoznámý Australan

V pondělí osmého května se na plochodrážním oválu v Plzni pojede o letošní titul v Mistrovství ČR ve dvojicích. Na start se postaví deset dvojic, které svedou boje nejprve ve dvou skupinách každý s každým a závod vyvrcholí semifinálovými a finálovými jízdami, ostatně jako loni na plochodrážním oválu v Praze na Markétě.

Domácí tým – Plochodrážní klub Plzeň ve spojení s tradičním účastníkem Mistrovství ČR dvojici HBC Vrates vsadil na australskou hvězdu první velikosti Jasona Doyla, který pojede po boku domácího Zdeňka Simoty. Už loni startovala Plzeň ve složení Simota a borec ze seriálu Mistrovství světa Grand prix, tehdy to byl Slovinec Matej Žagar a pro Plzeň z toho byla bronzová medaile. Nyní vsází na Australana Doyla, který je spolu s Polákem Zmarzlikem, Dánem Iversenem, mistrem světa Britem Woffindenem, Rusem Satfudinovem a asi i Matejem Žagarem velkými favority prvního podniku Mistrovství světa, který se jede 29. dubna od 19 hodin ve slovinském Kršku.


Favority závodu mistrovství republiky v Plzni 8. května jsou i Pardubice, které jedou ve složení Václav Milík a Tomáš Suchánek či pražský Olymp v sestavě Josef Franc a Matěj Kůs.Zajímavý bude i tým Hynka Štichauera Speedway Pro, kde Hynka doplní vynikající Zdeněk Holub.

Mezi stálice v boji o titul mistra republiky patří i AK 3ton Slaný, který sází na svého nejlepšího jezdce Eduarda Krčmáře a Poláka Jakuba Jamróga. Ostatní týmy mohou mile překvapit. Třeba PDK Grepl Mšeno ve složení Michal Dudek a Martin Málek, či Březolupsko – Pardubická dvojice Martin Gavenda s Patrikem Miklem, popřípadě slovenská Žarnovica, která má ve svých řadách Ján Mihálika, ten má plzeňský ovál rád a skončil zde na juniorském šampionátu třetí.

Závod na 365 metrů dlouhé plzeňské dráze startuje slavnostním nástupem 8. května v 15 hodin.

Startovní listina MČR dvojic
na ploché dráze v Plzni:

Skupina A:

AMK ZP Pardubice:
1. Václav Milík
2. Tomáš Suchánek
PK Plzeň – HBC Vrates:
3. Zdeněk Simota
4. Jason Doyle
PDK Grepl Mšeno:
5. Michal Dudek
6. Martin Málek
SC Žarnovica:
7. Ján Mihálik
8. Jakub Valkovič
AK Markéta Praha:
9. Filip Hájek
10. Jan Kvěch

Skupina B:

PSK Olymp Praha
11. Josef Franc
12. Matěj Kůs
AK 3ton Slaný
13. Eduard Krčmář
14. Jakub Jamróg
Březolupy/Pardubice
15. Martin Gavenda
16. Patrik Mikel
Speedway Pro:
17. Hynek Štichauer
18. Zdeněk Holub
PK Plzeň
19. Michael Hádek
20. Radek PodhradskýJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup