Španělsku dluží milióny eur mistr světa Pedrosa i bývalý majitel Realu Madrid


Trojnásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů a vynikající španělský závodník Dani Pedrosa dluží ve Španělsku na daních 7,8 milionu eur ( v přepočtu asi 210 milionů českých korun). Jméno Daniho Pedrosa, jinak dlouholeté hvězdy královské kubatury MotoGP, se pro řadu jeho motocyklových fanoušků velmi překvapilo objevilo na zveřejněném seznamu osob a společností, jejichž dluh vůči státu přesahuje milion eur.

Třicetiletý Pedrosa je profesionálním pilotem nejprestižnější motocyklové kubatury MotoGP od roku 2006 a jeho nejlepšími výsledky v této elitní kategorii jsou tři tituly vicemistra světa z let 2007, 2010 a 2012. Světovým šampiónem se stal dvakrát v nižší kubatuře dvěstěpadesátek v roce 2004 a roku 2005 a v roce 2003 triumfoval a získal titul mistra světa v nejslabší třídě, která se v rámci světového mistrovství jezdí, v kubatuře do 125 ccm.

Celou svou kariéru je Dani Pedrosa věrný Hondě, v MS od roku 2001 absolvoval 244 závodů a 51 jich vyhrál.

Podle agentury AP je na seznamu dlužníků například také bývalý barcelonský fotbalista Gabi Milito s dlužnou částkou 1,8 milionu eur či někdejší prezident nejbohatšího fotbalového klubu Španělska a i světa – Realu Madrid Lorenzo Sanz, ten dluží státu „jen“ 1,3 milionu eur.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup