Zázrak na mistrovství světa v hokeji! Z 0:3 na 4:3!

Ano, vidíte dobře! Včerejší zápas mezi Finskem a Českem se zapsal do historie celosvětového hokeje.

Český tým vstupoval do utkání jako favorit po posledním vítězství nad Běloruskem 6:1. Zatímco Finsko ztratilo s Francií, která jim nadělila pět branek. Trenér Josef Jandač se svým realizačním týmem zamíchali trošku sestavami a vše se zdálo být připravené na zápas. Jenomže hned na úvodu samotného zápasu a to v první minutě po nedorozuměních v obraně českého týmu tuto chybu potrestal finský kapitán a finové tak rychle vedli 1:0. A bylo hůř!

Už za pár minut potom se finové dostali do další příležitosti a nešťastná teč Michala Kempného zařídila finům vedení už o dvě branky. A po psychickém rozpoložení ve 14. minutě češi prohrávali už rozdílem tří branek. Herní projev se zlepšoval, ale chybělo tomu zakončení a tak se opět při jednom z finských výpadů blýskl krásným bodyčekem Radko Gudas. Ale ve třetí třetině se tlak českých hráčů stupňoval a vedl k odměně v podobě první branky Horáka, který tak snížil na 1:3. A z českého kotle fanoušků se už ozývalo vyrovnat! Češi na to měli ještě 14 minut a povedlo se! Nejprve snížil na rozdíl jediné branky obránce Gudas výstavní střelou z modré a poté zlomil střelecké prokletí Jan Kovář a bylo vyrovnáno! Finští fanoušci nemohli uvěřit vlastním očím a český tým chtěl vklidu dohrát třetí třetinu a to se taky povedlo. Po  přestávce následovalo prodloužení, ve kterém to bylo nahoru dolů a oba brankaři drželi své týmy. Kvalita ledu nebyla už tak kvalitní a tak to hráčům podkluzovalo a kombinace byla náročná. Jenomže bum a siréna! Oba týmy jdou do nájezdů, kde uspěl pouze Hanzl z  Litvínova a obrovský obrat byl dokonán!