Zámorský rozvázal smlouvu s Rangers. Dohraje sezonu v mateřském Zlíně?


Český reprezentační obránce Petr Zámorský opouští NHL a vrací se zpět do Evropy. Třiadvacetiletý zadák s tvrdou střelou se včera dohodl na ukončení smlouvy s New York Rangers, kde se nadvakrát nedokázal probít do prvního mužstva. Od začátku sezony nastupoval na farmě v AHL, ani tam však nebyl tak vytížený, jak si sám představoval.

S informací jako vůbec první přišel na svém Twitteru v noci na dnešek respektovaný novinář a komentátor Tim Wharnsby. Informaci poté převzal také respektovaný server eliteprospects.com. „Rozhodl se, že pro jeho další kariéru bude lepší působit v některém z evropských klubů. O tom, kde to konkrétně bude, zatím intenzivně jednáme,“ uvedl hráčův agent Robert Spálenka na facebookovém profilu společnosti Sport Invest.

Zámorského by jistě rádi zpět uvítali v extraligovém Zlíně, který se v letošním ročníku zatím trápí. Budou si ovšem nejspíše muset nechat zajít chuť, neboť sám hráč preferuje Švédsko. „Oslovili jsme jej prostřednictvím agenta s nabídkou k jednání o smlouvě. Podle jeho vyjádření však Petr Zámorský preferuje angažmá ve Švédsku, nicméně pokud nevyjde působení v zahraničí, je připraven jednat se Zlínem,“ vyjádřil se klub na svým webových stránkách.

Zámorský vyhrál v sezoně 2013/2014 s mateřským Zlínem extraligový titul. V letošní sezoně nastoupil v AHL za Hartford Wolf Pack k deseti utkáním, kde si připsal dva body za gól a nahrávku.

Foto: isport.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup