Vsetín využil druhý mečbol a postoupil do finále

Semifinálová série mezi Valašským hokejovým klubem ze Vsetína a brněnskou Technikou slibovala vyrovnanou sérii a bojovný hokej. Souboj druhého s třetím lehce favorizoval Valachy, o čemž např. svědčila i kurzová nabídka bookmakerů. V prospěch Vsetína hovořila i vzájemná bilance střetnutí ze základní části, když se Vsacanům podařilo Brňany z celkových čtyř střetnutí třikrát porazit. Valachy navíc žene skvělé publikum, vždyť za atmosféru na Lapači by se nemusel stydět ani žádný extraligový tým.

V prvním střetnutí, konaném na Valašsku se již od začátku ukazovalo, že série nebude pro Valachy rozhodně tak jednoznačná, jako ku příkladu ta s Novým Jičínem. Po bezbrankové první třetině přišla v té druhé rychlá odezva v podobě gólu hostů, když Hromada střelu od modré ještě chytil, avšak na dorážku Piskoře už byl krátký. Valaši na sebe nedali dlouho čekat. Hned následující střídání se před brněnskou svatyní prosmýkl Finsterle a protlačil puk za záda Jekela. Za necelých šest minut to byl opět on, kdo z ostrého úhlu překvapil mladého odchovance Komety a poslal Vsetín do vedení 2:1. To ale nebylo vše, o necelou minutu později bylo na Lapači ještě veseleji, když bekhendovou kličkou zvýšil Vaněk a Valaši vedli už 3:1. To přimělo brněnského trenéra Kaňkovského ke stáhnutí Jekela z branky. V brněnské svatyni ho vystřídal Novák. Ten ale v bráně nevydržel ani deset minut, neboť se při střetu s jedním z domácích útočníků zranil a do branky se vracel opět Jekel. Krátce nato se Brňanům podařilo snížit, po střele Habrovce z mezikruží, když Hromadovi puk po vyražení nejprve skákal po výstroji a až pak skončil v bráně. Poslední třetina byla dosti vyhrocená, vyloučení na obou stranách, šarvátky, prostě playoff se vším všudy. Technika měla šance, v závěru zkoušela hru v šesti, ale Valachům se díky dobré obranné práci podařilo jednobrankové vedení udržet. Po výhře 3:2 si tak první bod do série odnesl Vsetín.

Druhé klání se přesunulo za Lužánky do Brna, malého stadiónu, který pojme jen pár stovek fanoušků. Stadión byl rozdělen na sektor hostí a domácích a je nutno podotknout, že ta hlasitější a lidově řečeno „k prasknutí“ byla právě ta vsetínská polovina. Možná i díky podpoře svých fanoušků vstoupili do utkání lépe hosté. V sedmé minutě našel Daněk v brankovišti volného Vávru, který měl už jednoduchou pozici a otevřel skóre. Necelé čtyři minuty nato se hosté radovali podruhé. Byl to opět Vávra, který se po přihrávce Hrazdíry nemýlil a navýšil stav na 2:0. Technika působila po dvou gólech trochu zlomeně. Valaši skvěle bránili a když už se domácím podařilo k něčemu dostat, v bráně byl jistý Hromada. Domácí na závěr ještě zkoušeli hru v šesti, ale i tady brněnští narazili na dobrou defenzívu Valachů a po úniku Kabaji, skórujícího do prázdné brány byl konečný stav 3:0 pro Vsetín.

Za stavu 2:0 pro Valachy se série vrátila na východ Moravy. Vsetínští měli na svých hokejkách díky předchozím dvou výhrám už dva mečboly a zajisté se z postupu chtěli radovat už doma na Vsetíně. Jak se ale říká, nejtěžší je urvat poslední bod. Technika v tomto zápase působila lépe a aktivněji než zejména v předchozím zápase. Hned v třetí minutě otevřel skóre po střele Látala, šikovnou tečí Boček. Skvělou atmosférou nabitý Lapač ale hnal domácí k vyrovnání a netrvalo to dlouho, když přesilovku domácích využil Dvořák, jenž střelou z ostrého úhlu srovnal stav na 1:1. Ani ne dvě minuty na to už Vsetín vedl, když po nahození Slováčka tečoval puk za záda Jekela opět Dvořák. To brněnské nezlomilo a na rozdíl od předchozího zápasu v Brně si vytvářeli šance a tlak. Další teč byla osudná Hromadovi, střelu Strejčka úspěšně tečoval Stehlík a na Vsetíně bylo srovnáno. Hra se poté přesouvala ze strany na stranu, diváci viděli pěkný hokej a po necelých šesti minutách se na Lapači radovali potřetí. Hrazdírovu střelu z mezikruží ještě Jekel vyrazil, avšak zpět na hůl vsetínskému útočníkovi, jenž už se v dorážce nemýlil. Vedení 3:2 vydrželo domácím sotva dvě minuty. Byl to opět Stehlík, kdo srovnával skóre a po nahrávce Bustina se střelou z mezikruží podruhé prosadil. Za stavu 3:3 se odcházelo i  do šaten. Poslední třetina slibovala velké drama, Techniku mohla dělit od konce sezóny už jen jedna třetina, oproti tomu domácí už si chtěli odpočinout na případné finále. Byly vidět šance na obou stranách, hra se vyhrocovala a žádný z týmů nechtěl dostat branku. Ta už do konce hrací doby ani nepadla a tak následovalo desetiminutové prodloužení. Ke vstřelení branky zde nechybělo mnoho, tyč trefil Kajaba, na druhé straně po střele Jurči z mezikruží skončil puk pod Hromadovými betony, odkud se málem dostal do brány. I přesto branka nepadla a následovaly tak samostatné nájezdy. Mezi přednosti vsetínského klubu tato disciplína nepatří a to se ukázalo i v tomto zápase, když jediným úspěšným střelcem byl brněnský Jurča. Technika si tak odvezla cenný bod za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech, odvrátila první mečbol Valachů a vrátila sérii zpátky do Brna.

[kads group=“300x250_3″]

V Brně byli od začátku aktivnější domácí, velkou šanci měl Látal, ale nedokázal přesně usměrnit puk, který se odrazil od zadního hrazení. Poté po faulu Hrazdíry hráli brněnští dvouminutovou přesilovku. Ani tu nevyužili a naopak navrátilec z trestné lavice, když naskočil na led,  umocnil se puku a vystřelil. Samotnou střelu ještě Jekel vyrazil, ale na dorážku Kajaby už byl krátký. Techniku inkasovaný gól nezdeptal, brněnští si vytvářeli velký tlak. Velkou šanci měl opět Látal. Domácí pak hráli přesilovku pěti proti třem. Ta ale nebyla odehrána tak, jak by si domácí trenér Odehnal nejspíš představoval. Sporný moment nastal v poslední minutě první třetiny, když puk poskakoval po brankové čáře vsetínské branky, ale rozhodčí situaci vyhodnotili jako nególovou. Po spoustě neproměněných šancích se brněnští konečně dočkali v 27. minutě. Boček doklepl kotouč do brány po střele Sedláka a srovnal stav na 1:1. Do konce třetiny vidělo publikum ještě pár slibných šancí, ale gólmani byli tentokrát neomylní a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Na začátku třetí části hosté nevyužili přesilovku pěti proti třem a podle pravidla „nedáš, dostaneš“ se odvíjelo i další dění.  Technika se dostala do vedení po pěkné akci Kadlece, který si nejprve narazil o Hromadovy betony a poté poslal puk za jeho záda. Brňané se nejspíše dále spoléhali na to, že průběžný stav 3:2 už ubrání a působili čím dál tím víc pasivněji. To se jim ale nevyplatilo, neboť necelé dvě minuty před koncem, vrátil utkání do nerozhodného stavu Finsterle, jenž dorážel Slováčkovu střelu od modré a posunul skóre na 3:3. Tento stav vydržel i do konce základní hrací doby a následovalo prodloužení. Podobně jako v minulém zápase, i zde bylo vidět množství šancí, avšak gólmani na obou stranách byli jistí a branka už nepadla. Stejně tak samostatné nájezdy si podmanili brankáři, neboť po čtyřech sériích nebyl ani jeden z hráčů úspěšný. Až domácí Boček se stal prvním úspěšným střelcem a poslal tak Valachy do úzkých, protože vsetínský Kolařík musel proměnit. Zkušený kanonýr se ale nenechal znervóznit a na Bočkovu branku odpověděl stejným způsobem. Oba si pak nájezd ještě jednou zopakovali, ale v druhých pokusech byli v obou případech úspěšnější gólmani. Dalším arbitrem byl brněnský Piskoř, který na Hromadu nevyzrál. To už ale neplatilo pro vsetínského Kajabu, jenž se prosadil a ukončil tak nervy drásající nájezdy v sedmé sérii. Vsetín se radoval z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech a ukončil sérii v poměru 3:1.

Po prvních dvou zápasech vypadala série celkem jasně, Technika nehrála příliš dobrý hokej a Vsetínu už chyběl jen jeden krůček. Brněnští se ale vzchopili a v následujícím duelu Valachy na nájezdy porazili. K vyrovnání série pak chybělo opravdu málo, Vsetínští měli ve čtvrtém zápase dvakrát namále, ale vždy dokázali odpovědět. Technika se za svůj výkon, a to zejména v posledních dvou zápasech, rozhodně nemusí stydět, k vidění byl pěkný a napínavý hokej.

Valaši se ve finále střetnou s favoritem z Frýdku-Místku, který si ve svém semifinále poradil s Porubou nekompromisně 3:0 na zápasy. O dalším klání Vás budeme  dále informovat.