Vsetín po boji nakonec s Frýdkem padl o gól

Souboj prvního s druhým se udál na vsetínském Lapači. Valaši hostili lídra tabulky z Frýdku-Místku a jak již jsme informovali v předchozím článku, byl to souboj dvou uchazečů o postup. To přilákalo celkem 2502 platících fanoušků, což je na naši třetí nejvyšší soutěž velice pěkná návštěva.

Možná právě tato cifra nabudila domácí, když v první třetině dominovali a po čtrnácti minutách vedli už 2:0. První zásah do frýdecké branky zaznamenal Zúbek. Ten po střele Kolaříka pohotovou dorážkou využil přesilovku. Čtyři minuty poté se na Lapači radovali podruhé, domácí hráli přesilovku 5 na 3 a nepřesné vyhození Dresslera se dostalo až k Hrazdírovi, který střelou pod levým betonem překonal frýdeckého gólmana Danečka. Valaši poté hráli ještě dlouhou přesilovku proti čtyřem, ale i přes velký tlak třetí branku nepřidali. V první třetině to byli právě oni, kdo byl na hřišti lepším a skóre 2:0 tak odpovídalo hře.

V té druhé tomu ale bylo naopak. Hned v první minutě na vlastní modré chyboval domácí Vaněk, když ztratil puk. Umocnil se jej Luka, který ho předhodil do výhodnější pozice mladíku Kovařčíkovi a ten střelou mezi betony poprvé domácího gólmana Plška překonal. Frýdecké to nakoplo, vytvářeli si šance, ale Plšek vzdoroval. To však jen do 28. minuty, když domácí propadli a Roman poslal do úniku polského reprezentanta Chmielewskeho, jenž srovnal stav utkání na 2:2. Poté nastala série vyloučení, hosté hráli dokonce přesilovku proti třem. Tu ale nezahráli dobře a stav byl stále vyrovnaný. Skóre se měnilo ve 35. minutě, kdy se od pravého mantinelu trefil opět Kovařčík a poslal tak  svou druhou trefou Frýdek do vedení 3:2. Za tohoto stavu se odcházelo i do šaten.

Do třetí třetiny vstupovali frýdečtí s tří a půl minutovou přesilovkou v zádech. Na konci té druhé totiž fauloval Kolařík a za hru vysokou holí + stopy krve dostal 2+2 minuty. Valaši ale úspěšně vzdorovali a čtyřminutovou přesilovku ubránili. To domácí nabudilo a opět to byli oni, kdo stejně jako v první třetině frýdecké tlačil. Ve 47. minutě jim k tomu pomohla i přesilovka, v dobrých příležitostech ocitli Vávra a poté i Zúbek. Danečka se povedlo překonat až v 50. minutě, kdy se po nahození Kolaříka povedlo sklepnout puk do brány Zúbkovi a ten svým druhým gólem srovnal na 3:3. Lapač vířil nadšením, ne však dlouho. Ani ne za dvě minuty domácí fanoušky rozesmutnil Klimša, který využil zmatku před Plškem a poslal Frýdek opět do jednobrankového vedení. Vsetín inkasovaný gól nezlomil a Frýdek tlačil, minutu a půl před koncem hráli domácí power play, šanci na vyrovnání a taky hattrick měl Zůbek, ale Danečka ani nadvakrát nepřekonal.

Diváci viděli vyrovnaný zápas a ukázalo se, že Frýdek-Místek s papírově nejsilnější sestavou to v play off nebude mít úplně jednoduché. Vsetín rozhodně ukázal, že s farmou extraligového Třince umí sehrát vyrovnaný souboj.