Trenérský tým reprezentace je kompletní

Nově zvolený hlavní trenér národního týmu Vladimír Vůjtek konečně oznámil složené svého týmu.

Za své asistenty zvolil extraligové trenéry Josefa Jandače ze Sparty, Jiřího Kalouse z Třince a Jaroslava Špačka, jinak asistenta trenéra v Plzni. Funkci generálního manažera bude i nadále zastávat svazový šéftrenér Slavomír Lener. Oproti častým spekulacím nakonec nebyl přizván Radim Rulík.

Všichni tři mají výkon své funkce posvěcený i od svých klubů a schválilo je i vedené svazu. Vzájemné rozdělení kompetencí prý budou teprve řešit.

„Mám to rozmyšlené, ale ještě jsem o tom nestihl mluvit s kolegy, takže si musíte počkat. Volali jsme si teprve včera, dnes se setkám s Pepou Jandačem a Jirkou Kalousem. Jarda Špaček je na Slovensku. Platí ale to, co jsem říkal. Už jsem kolektivní hráč a chtěl bych úlohy rozdělit na všechny čtyři,“ řekl osmašedesátiletý Vůjtek. Mohl by tak fugovat systém praktikovaný například Kanadou pro MS.  Ta vždy sestaví trenérský tým z několika uznávaných koučů, kteří spolupracují. „Taky bychom to chtěli rozdělit například na útočníky a obránce, na koučing. I na sledování zápasu a soupeře, možná i z tribuny. Musíme se o všem pobavit,“ podotkl Vůjtek.

Z realizačního týmu bývalého kouče Růžičky budou nadále spolupracovat a tím udržovat kontinuitu práce jenom manažer Lener a asistent Špaček. „To je jeden z důvodů. Druhý je ten, že je to člověk ze zlaté generace českého hokeje, a když mají tito kluci zájem, měli by dostat šanci trénovat národní tým,“ řekl Vůjtek. První akcí nového realizačního týmu bude letní čtyřdenní soustředění, které se od 29. července uskuteční v Jihlavě. „Chceme pozvat hlavně mladší hráče,“ uvedl Vůjtek.

V průběhu nadcházející sezony bude český hokej řešit i účast na Světovém poháru. Ten se uskuteční příští rok v září a říjnu v kanadském Torontu. Šéf hokejového svazu Král naznačil, že by tým mohl i tam vést Vůjtek, přestože má smlouvu do květnového mistrovství světa.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup