Souboj dvou podbeskydských týmů rozlouskne tajenku vítěze východní části druhé ligy

Ve východní skupině naší třetí nejvyšší hokejové soutěže to pořádně vře. Soutěž se momentálně nachází ve své finálové fázi a Vsetín nedává favorizovanému Frýdku-Místku rozhodně nic zadarmo. Po čtyřech zápasech je stav série nerozhodný a o vítězi bude muset rozhodnout pátý zápas.

První střetnutí vyšlo lépe Frýdku, když nedopustili překvapení a ve své čerstvě postavené hale Polárka zvítězili 6:3. Vsetín byl v zápase celkem vyrovnaným soupeřem, ale srazila jej vlastní nedisciplinovanost. V oslabení Valaši celkem třikrát inkasovali. Série pak pokračovala na Valašsku, na vsetínský Lapač dorazilo přes 4000 diváků, což je na druhou ligu opravdu pěkné číslo. Říká se, že diváci umí svým fanděním vytvořit šestého útočného hráče. Krom dvou branek mladíka Hrazdiry a skvělého výkonu domácího gólmana Hromady, možná i to rozhodlo, že se Valaši poprvé v sezóně radovali z frýdeckého skalpu, když jej porazili v poměru 4:1.

Za nerozhodnutého stavu se klání stěhovalo zpátky na severní stranu Beskyd, k řece Ostravici do Frýdku-Místku. Domácí už si nechtěli připustit další klopýtnutí, před domácím publikem si jistě věřili a papírového outsidera z Valašska chtěli porazit. O domácím prostředí by se ale dalo trošku polemizovat, neboť ze Vsetína dojelo spoustu fanoušků, kteří byli ve většině zápasu slyšet více. Skóre v závěru první třetiny otevřel Nedbálek, jenž využil pěknou přihrávku Slováčka. Do té doby vyrovnaný zápas se pak přeměnil v tlak domácích. Valaši ale dobře bránili a pokud se domácí přece jen dostali k šanci, byl v bráně skvělý Hromada. Až v polovině třetí třetiny se po skvělém úniku všem podařilo vyrovnat Klimšovi. Domácí byli na koni, jistě chtěli přidat další gól a rozhodnout zápas již před prodloužením. Skórovali ale Valaši. Byl to opět Nedbálek, který po vyhraném buly od modré vypálil a rozjásal vsetínskou část publika. Valaši pak výsledek ještě pojistili, když na konečných 1:3 rozhodl do prázdné brány Vítek.

Čtvrtý zápas, odehraný na Lapači, měl pro vsetínské naději mečbolu. Ten jim ale krutě nevyšel. Rozhodla první třetina, po které si Valaši do kabin odnášeli manko 5:0. Frýdek už si pak vítězství jen jistil a vyprodanou Lapač tak alespoň dvakrát rozjásal Žák s Odstrčilem. Tyto branky už však jen korigovaly výsledek 2:6. Nutno podotknout, že vsetínský stadion byl poprvé v druholigové historii zase vyprodán, což znamenalo, že utkání sledovalo celkem 5400 platících fanoušků.

Rozhodující zápas se odehraje na velikonoční sobotu 26.3. v 17:00 ve Frýdku-Místku. Touha po postupu je na obou stranách veliká. Na jedné straně farma extraligového Třince, na té druhé pak tým složen zejména z odchovanců valašského klubu. Budou Valaši ve frýdecké hale Polárka opět úspěšní, nebo stejně jako minulý rok s Přerovem padnou v rozhodujícím zápase? Rozuzlení této tajenky můžete sledovat třeba v online přenosu, který bude ze zápasu vysílán. Kapacita haly Polárka už je totiž vyprodaná.