Slovenští VIP hokejisté: Ukončíme bojkot!

Po více než třech měsících svitla slovenskému hokeji naděje, že asi padesát elitních hráčů ukončí bojkot reprezentace Slovenské republiky. Do nynějška patovou situaci by mohl vyřešit návrh „rebelů“ v čele s Michalem Handzušem, kteří předložili prezidentovi Slovenského hokejového svazu (SZLH) Igoru Nemečkovi závazek na ukončení sporu. Šéf svazu uvedl, že ho podepíše.


 „Nabízíme vstřícný krok, hledáme řešení, jak se pohnout z mrtvého bodu. Naše požadavky jsme zjednodušili, nejsou v nich žádné právnické záležitosti. Pokud Igor Nemeček podepíše veřejný závazek, že svou autoritou garantuje svolání mimořádného kongresu do konce června a na něm nové volby podle demokratických pravidel, rychle se dohodneme a ukončíme bojkot,“ uvedl mluvčí hráčů Handzuš.

Zhruba padesátka elitních hokejistů, včetně slovenských hvězd působících v NHL Zdena Cháry, Mariána Hossy a Mariána Gáboríka vyhlásila v září bojkot národního týmu na protest proti výsledku červnových voleb šéfa svazu, kterým se opět stal Nemeček. Většina hráčů podporovala jeho protikandidáta Richarda Lintnera a volby označili za neregulérní, neboť ve prospěch Nemečka hlasovali i zaměstnanci svazu.

Koncem září to vypadalo, že se situace se přeci jen vyřeší, k dohodě ale nedošlo. Hráči tvrdili, že nemají stoprocentní garanci, že se příští rok v červnu skutečně budou konat nové volby. V nyní zveřejněném závazku proto po Nemečkovi chtějí, aby slíbil, že pokud k novým volbám do června nedojde, odstoupí z funkce. Nemeček v reakci na svazovém webu uvedl, že s podpisem tohoto závazku nemá problém. „Závazek, který jsem dostal od hráčů, potvrzuje má slova ze září. Už tehdy jsem se veřejně zavázal, že pokud nebude mimořádný kongres do konce června 2016, tak 30. června abdikuji. Věřím, že se podpisem tohoto závazku situace uklidní a budeme moci společně pracovat na zlepšování slovenského hokeje,“ sdělil Němeček, který je prezidentem Slovenského hokejového svazu od roku 2011.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup