Slovenský hokejový svaz zrušil vyhlášení Hokejisty sezony

K neobvyklému kroku se odhodlali představitelé slovenského hokeje. Tamní Výkonný výbor svazu (SZĽH) zrušil nákladný galavečer vyhlašování ankety a ušetřené finance se rozhodl rozdělit mládežnickým klubům. Důvodem byl údajný nezájem hráčů se se vyhlášení 1. srpna zúčastnit. Mezi nimi byl i letošní vítěz Stanley Cupu Marián Hossa.

„Nebylo to lehké rozhodnutí, ale rozhodli jsme se, že chceme hokej spojovat a nikoliv dělit. Pokud někteří hráči veřejně deklarují, že na slavnost nepřijdou, respektujeme to, je to jejich rozhodnutí. Líto nám je především fanoušků, pro které měl být tento galavečer uskutečněný,“ uvedl Róbert Pukalovič (generální sekretář SZĽH).


Laureáti však o své ceny nepřijdou.
„Rozhodli jsme se finance rozdělit mládežnickým klubům. Ocenění vítězům samozřejmě doručíme,“ ujistil Pukalovič.

Neoficiálním důvodem nezájmu hokejistů je údajně i nedávné rozhodnutí kongresu SZĽH. Tam došlo k potvrzení ve funkci současného prezidenta svazu Igora Nemečka na úkor Richarda Lintnera. Právě ten měl podporu mnoha hvězd slovenského hokeje. Prezident svazu Nemeček neskrýval nad těmito informacemi lítost, ale nemá to prý nikomu za zlé.

S účastí oceňovaných mívají občas potíže i organizátoři tradiční ankety Zlatá hokejka, při níž dostávají hlasy nejlepší čeští hokejisté. Na nedávném slavnostním vyhlášení elitní desítky v Karlových Varech chyběla hned šestice z nich.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup