Slovenská hokejová extraliga: Košice stíhají mistra, dvacítka bez bodů

Hokejisté HC Oceláři Košice zdolali v dohrávce slovenské Tipsport Ligy doma předloňského slovenského mistra HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2. Přestože po první třetině prohrávali 0:2, ale v dalším průběhu skóre otočili góly Ladislava Nagya, Jakuba Suju a Tomášr Hričinu. Hokejisté Dukly Trenčín zdolali výběr HK Orange 20, tedy slovenskou reprezentační dvacítku, po výhře 2:0 v Piešťanech, kde má dvacítka SR domácí stadión (spolu se zimním stadiónem Ružinovských Králů v Bratislavě) vyhrála Dukla Trenčín doma 5:2, přestože po druhé třetině byl stav 2:2 a svěřenci Ernesta Bokroše sahali po bodu!

Slovenskou extraligu nyní vede loňský mistr z Nitry před Košicemi a Banskou Bystricí, čtvrtý je překvapivě Liptovský Mikuláš, tedy nováček, který odkoupil extraligovou licenci od Piešťan, pátá je Dukla Trenčín, šestý Mountfield Martin, sedmý HKM Zvolen, osmý a zatím poslední postupující do play-off jsou Vlci ze Žiliny, devátý je nováček z Nových Zámků, který perfektně odstartoval, ale nyní ztrácí body na hřištích soupeřů, přesto překvapivě bodoval v Košicích. Poslední jsou Kamzíci z Popradu, kteří zažívají ohromnou herní krizi.

HC Košice – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly:
31. Nagy, 44. Suja (Dudáš), 46. Hričina (Nagy) – 11. Kafka (Rosandič, Truchno), 17. Tamáši (Andrisík). Rozhodcovia: Stano, Konc – Gajan, Korba, vyloučení: 8:4 na 2 min., navíc Boltun (Koš.), Bortňák (B. Byst.) oba 10 min. za vzájemné údery a napadení, přesilovky: 0:1, oslabení: 1:0, 2735 diváků.

Domácí trenér Rostislav Čada si pochvaloval výkon košického brankáře Habala i to, že domácí otočili z 0:2 na 3:2, to kouč hostů Vladimír Országh očekával, že jeho borci na druhou a třetí třetinu odehranou v Košicích co nejrychleji zapomenou.

Dukla Trenčín – HK Orange 20 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Góly:
24. Dlouhý (Šimun, Sojčík), 31. Ölvecký, 43. Gašparovič (Tybor, M. Novák), 49. Hossa (Kopecký), 55. Holenda (M. Novák) – 32. Hecl (Sádecký), 35. Liška (Jaško, Hein). Rozhodovali: Lokšík, Holienka – Krajčík, Beniač, vyloučení: 5:5, přesilovky: 2:1, oslabení: 0:0.
Dukla Trenčín: Kutej – Kozák, Hatala, Holenda, M. Novák, Bohunický, Ryzák, Šefčík – Hossa, Kopecký, Ölvecký – Gašparovič, Veilleux, Tybor – Dlouhý, Šimun, Sojčík – Briestenský, Švec, D. Novák
HK Orange 20: Durný – Grman, Hain, Košecký, Jendroľ, Bdžoch, Trška, Hedera, Pokorný – Hecl, Sádecký, Pataky – Žiak, Oško, Pätoprstý – Sloboda, Murín, Váňa – Ondov, Jaško, Liška

Dukla vstoupila do zápasu s dvěma novými hráči v sestavě – Kopeckým a Šimunom – naopak, ve formacích už nefiguroval Lukáš Novák, s kterým se vedení Trenčína dohodlo na ukončení spolupráce.

Dukla si vybojovala dvougólové vedení, když Šimunovu individuýlní akci zakončil gólem Dlouhý a následně obrovskou chybu Sádeckého potrestal Ölvecký. Potom si mladíci začali věřit a obranu favorita potrestali góly Hecl a Liška. Překvapivý výsledek vydržel dvacítce jen do 43. minuty, když Duklu dostal do vedení 3:2 Gašparovič. Vítězství potvrdili ješte Hossa s Holendom.

Miloš Holaň, tréner Trenčína: „Bylo to povinné vítězství. Zápasy proti reprezentačníí dvacítce Slovenska nejsou jednoduché. Ještě, že že se nám podařili dát rři branky v poslední třetině.

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20:
„Nedokázali jsme bojovat, ale výkon jsme podali velmi dobrý. Vyzdvihl bych zejména výkon brankáže Durného.“

Tabuka Slovenské extraligy: (Pořadí, tým, odehrané zápasy, skóre, body)