Škatulata, hejbejte se. Hossa se Sýkorou do Třince, opačným směrem Hrňa

Zajímavé šachy probíhají v prostředí hokejové Tipsport extraligy. Z Plzně odchází do Třince Marcel Hossa, který tak strávil v dresu Indiánů pouze půl sezony. „V první řadě bychom chtěli Marcelovi poděkovat. Byl pro nás přínosem a samozřejmě jsme věděli, že ve smlouvě má klauzuli, že může odejít. To je hokej a stává se to. Jeho rozhodnutí respektujeme a nyní usilovně pracujeme na náhradě za něj,“ uvedl k odchodu sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

Hossa, který v minulosti okusil NHL v dresch Montrealu a New Yorku Rangers, v průběhu sezony si ve 20 zápasech připsal 16 bodů za 8 branek a stejný počet asistencí. „Na Plzeň budu vzpomínat jedině pozitivně. Není to poprvé v mé kariéře, kdy se v průběhu sezóny stěhuji do jiného týmu. To je hokej a i tohle k tomu prostě patří. Nezastírám, že bych v Plzni rád pokračoval, ale kdo mě zná, tak tu změnu pochopí,“ prohlásil 34letý Slovák pro klubové stránky.

Do Třince míří také Hossův krajan, Ján Sýkora, jenž zatím zůstával daleko za svým očekáváním (5+6), stejně jako Erik Hrňa (3+8), který míří formou výměny opačným směrem. „Jánko Sýkora se v letošní sezóně trápil a chceme mu pomoc, aby se opět nastartoval. Stejně tak Erik Hrňa jako celý Třinec neprožíval povedené období, ale věříme v schopnosti a střelecké umění, které v sobě má. Věříme, že tato výměna pomůže oběma hráčům i klubům,“ řekl Vlasák.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup