Shrnutí zápasu Česko – Německo: Češi zvítězili i ve druhém přípravném utkání

Středeční drtivá porážka Německé reprezentace přilákala do ochozů v Ústí nad Labem o tisícovku větší návštěvu, než v předešlém zápase a přítomní měli možnost opět vidět atraktivní hokej.

Už po dvou a půl minutách hry se do kabin poroučel Roman Horák, který od Simona Dannera inkasoval úder hokejkou do obličeje a zápas nedohrál. Německý útočník dostal za faul 2 + 2 minuty, ty ale český tým nedokázal zužitkovat. I přes výraznou střeleckou převahu (14:2) žádná branka nepadla a do druhého dějství tak oba brankáři vstupovali s čistým kontem.

O něj ale Dominika Furcha obral Daniel Pietta už po 55 sekundách hry. Český tým se pak hodně trápil a Německo bylo jako na koni. I tak jsme se ale v polovině zápasu dočkali vyrovnávací branky z hole Martina Zaťoviče, jenž využil tlak domácího týmu po skončené přesilovce a vyrovnal tak na 1:1. Ke konci druhé části si ještě šel schladit hlavu do boxu trestoměřičů Milan Doudera, jehož trest se zčásti přenesl i do třetí třetiny.

Tu ale lépe zahájil Český národní tým, který se prosadil po vyloučení Denise Reula. Češi se pak do konce zápasu dostali ještě do pár zajímavých šancí. Jednu z největších měl i střelec druhého gólu Tomáš Kundrátek, jenž ale ve finální fázi netrefil kotouč. Němci pak ještě zkusili hru bez brankáře, nenašli však recept na domácí obranu a prohráli těsně 2:1.

Střely na branku: 25 (CZE) – 19 (GER)

Branky a nahrávky: 31. Zaťovič (Holík, Jank), 44. Kundrátek (Kempný, Koukal) – 21. Pietta (Brandt, Flaake)