novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Shrnutí zápasu Česko – Německo: Češi na úvod EHCH přejeli Německo

Český národní tým zahájil přípravu před mistrovstvím světa s Německem vítězně. Před třítisícovou návštěvou nasázel svému soupeři sedm branek a zaslouženě zvítězil poměrem 7:2.

Na první třetině bylo znát, že se někteří hráči s mezinárodním hokejem teprve sehrávali. Po vlažném výkonu domácích hokejistů se v páté minutě dostal do zajímavé šance Flaake, jenže Pavel Francouz se zaskvěl parádním zákrokem a udržel vyrovnaný stav. To samé se však povedlo i jeho soupeři na druhé straně, který pochytal hned několik skvělých šancí. Branka po první dvacetiminutovce nepadla.

První gól vstřelil v čase 23:04 hráč Komety Brno Martin Dočekal, jenž se parádně prosmýkl mezi dvěma německými hráči a ještě lépe zakončil. Mohl tak slavit první gól ve svém prvním zápase za reprezentaci. Úsměv na tvářích ale domácím nevydržel dlouho. Po necelé minutě a půl totiž po nahrávce od Sinana Agdaga doklepl puk do sítě Schütz a rázem bylo vyrovnáno. Jenže Češi na rozdíl od první třetiny vyjádřili herní převahu nejen střelecky, ale hlavně brankově. Po půl hodině hry oslavil svou premiérovou trefu také Jan Rutta, který si sjel mezi kruhy a střelou z oleje překonal Niederbergera podruhé. Tři minuty před druhou sirénou ještě zvýšil na 3:1 Tomáš Vincour a Národní tým tak odcházel do kabin za velice příjemného náskoku.

V čase 46:09 obdržel Simon Danner přihrávku do mezikruží a bekhandovou střelou tak snížil na rozdíl jediné branky. Od té doby už ale úřadovali jen hokejisté s lvem na prsou. Na uklidňujících 4:2 zvýšil malý bojovník nastupující za Avtomobilist Jekatěrinburg Petr Koukal. V čase 49:45 propálil vše co mu stálo v cestě Tomáš Kundrátek, přičemž jeho puk nasměroval šťastnou tečí do sítě Lukáš Radil. Pět minut na to dostal skvělou přihrávku od Tomáše Zohorny nepokrytý Petr Holík a kanonýr ze Zlína si tak připsal už druhou branku v dnešním zápase. Na konečných 7:2 upravil skóre další dvougólový střelec Tomáš Vincour, který bleskově potrestal nečistou hru Denise Reula.

Střely na branku: 36 (CZE) – 18 (GER)

Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Hrabal), 31. Rutta (Červenka, Doudera), 37. Holík (Zohorna), 48. Koukal (Vincour), 50. Radil (Kundrátek, Kempný), 55. Holík (Zohorna, Doudera), 56. Vincour (Koukal) – 25. Schütz (Akdag), 47. Danner (Müller)

Další zápas: 8. dubna 2016