novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Shrnutí 46. kola WSM Ligy – Drama v Mostě, Kladno padlo

46. kolo je minulostí. Pojďme si tedy shrnout nejdůležitější události a všechny zápasy, jež jsme dnes mohli vidět.

Třízápasová vítězná série Kladna je u konce. Rytíři totiž padli v Litoměřicích i díky gólu, který vstřelil Zdeněk Doležal už po 26 sekundách. Kladno sice do konce třetiny už neinkasovalo, druhá část však přinesla definitivní rozhodnutí. Domácí šli v 36. minutě už do třígólového vedení a hosté se už zmohli jen na snížení a marnou dvě a půl minuty dlouhou powerplay bez brankáře. Konečný výsledek 3:1.

Havířově dlouho platil stav 1:0, který stanovil v čase 8:35 Petr Kanko. Benátky nad Jizerou dokázaly najít odpověď až těsně před koncem, kdy se 25 sekund po odvolání brankáře prosadil Václav Pletka. V bezgólovém duchu se neslo i prodloužení, rozhodnutí tedy muselo přijít až po dovednostní soutěži samostatných nájezdů. V ní se jako jediný prosadil Pletka a Benátky nad Jizerou tak prodlužují svou vítěznou sérii už na čtyři zápasy!

Českým Budějovicím stačily proti Šumperku dva góly. Ten první padl po téměř patnácti minutách hry a na další se muselo čekat téměř dvacet minut. Víc toho však tento zápas nenabídl. Domácí udrželi těsné vedení až do konce zápasu a připsali si další body.

Ústí nad Labem drželo po první třetině jednogólové vedení, ovšem jedna povedená minutka Přerova znamenala zvrat v zápase a vedení hostů 2:1, na které ještě do konce třetiny dokázali navázat vítězným gólem Lukáše Vágnera. Domácí sice ještě v 57. minutě snížili na rozdíl jediné branky a stupňovali svůj tlak, kýžený úspěch to ale nepřineslo, a z Ústí tak odváží body Zubři.

Nejlepší zápas za poslední týdny předvedla Třebíč, která na domácím ledě deklasovala Sportovní Klub Kadaň poměrem 6:1. O výhře domácích rozhodla už první třetina, ve které dokázali hokejisté Třebíče nasázet hned čtyři góly, přičemž tři z nich vstřelili v rozmezí 17. a 19. minuty. Martin Podlipník, jenž se v první části zasloužil o dva góly, dovršil hattrick ve 29. minutě, když využil přesilovku pět na tři. Kadaň pak před koncem ještě zkorigovala skóre, Martin Juráň ale odpověděl svým gólem poměrně rychle, a i když se Třebíči nepovedlo udržet čisté konto, může mít z vysokého výsledku a zejména tříbodového zisku náležitou radost.

Jihlava dokázala zlomit dvouzápasovou sérii proher na domácím ledě proti Prostějovu. V první třetině jsme se sice gólu nedočkali, ta druhá však nabídla hned tři trefy. Brzy po jejím startu vsítil branku hráč Jestřábů Jakub Šlahař, pět minut a sekundu na to však Dukla našla odpověď a dvě minuty poté strhla vedení na svou stranu. Domácí už tento výsledek dokázali uhájit a navrch ještě přidali pojišťovací branku do odkryté klece hostů.

Slavia trpělivě budovala své vedení proti poslednímu Mostu. Už po 59 sekundách vedli Pražané 1:0 po gólu Nathana Robinsona. David Hruška pak ve třinácté minutě přidal další a stav 2:0 vydržel až do konce první části. V té druhé se dvě minuty po startu trefil Miloslav Čermák a minutu a půl na to vedla Slavia už 4:0. Vypadalo to na jasné vítězství, jenže v čase 32:26 snížil Zdeňak Tauše. Dvacet sekund trvalo Mostu, aby snížil z protiútoku na 4:2 a za dalších 40 sekund svítilo na kostce skóre 4:3. Slavia sice otevřela třetí třetinu další bleskovou brankou a dostala se do dvougólového vedení, jenže Kamil Černý a Petr Smolka dokázali ještě do závěrečné sirény vyrovnat, a z jasného zápasu tak bylo drama, které došlo až do prodloužení. To však rozuzlení nepřineslo, a tak musely rozhodnout až nájezdy. V nich dovršil obrat domácí Most, o jehož vítězství rozhodl ve třetí sérii Jan Alinč.