Mohlo by Vás zajímat

Shrnutí 42. kola WSM Ligy

SK Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno
    3:3 – (1:0, 2:2, 0:0)

V Třebíči se hrál velice napínavý zápas mezi domácím celkem a hostujícími Rytiři z Kladna. Domácí začali třetinu lépe a už v šesté minutě vedli zásluhou Pokorného 1:0. Z první třetiny to bylo všechno. Ovšem už dvě minuty po zahájení druhé části propálil hostujícího brankáře David Dolníček a Třebíč vedla už 2:0. O tři minuty ale přišlo Kladenské snížení z hole Davida Dvořáčka. Domací to ale nemuselo trápit, jelikož už po dvou minutách opět navrátili svůj náskok. Kladno sice šest minut před koncem druhé dvacetiminutovky opět snížilo na rozdíl jednoho gólu, to však bylo, co se týče branek, pro dnešek vše. Karel Vejmelka i přes drtivý finiš podržel svůj mančaft a Třebíč tak zvítězil 3:2.

Branky a nahrávky: 6. Pokorný (Šaur), 23. Dolníček (Podlipnik, Erat), 28. Dolníček (Erat, Podlipnik) – 26. Dvořáček (Redlich), 34. Nash (Těrnavskij)

Dukla Jihlava – HC Salith Šumperk
    5:1 –
    (1:0, 1:0, 3:1)

Jihlava sehrála konečně povedený zápas a Šumperk deklasovala výsledkem 5:1. První i druhá část však příliš mnoho branek nenabídla. Poprvé rozvlnil síť v 11. minutě jihlavský Lukáš Jícha. Osm a půl minuty po zahájení druhé dvacetiminutovky zase zvyšoval na průbšžnávh 2:0 Miha Štěbih. Pravé gólové hody se rozjely až v třetí části. Kanonáda začala v 51. minutě, kdy Ondřej Beránek zvyšoval už na 3:0. Přesně 53 minut a 17 sekund trvalo střelecké trápení Šumperka, jenž protrhl až Tomáš Fořt. Naděje na obrat v utkání však definitivně uťaly trefy Davida Březiny (54:15) a Jana Koláře (59:29).

Branky a nahrávky: 11. Jícha (Diviš, Šafář), 29. Štebih (Diviš), 51. Beránek (Důras, Skořepa), 55. Březina (Prokš, Anděl), 60. Kolář (Štebih, Jícha) – 54. Fořt (Milfait, Holík)

ČEZ Motor České Budějovice – HC Stadion Litoměřice
    9:4 –
    (2:1, 4:1, 3:2)

Pravá gólová hostina byla k vidění v Českých Budějovicích, kde tamní Motor deklasoval Litoměřice. První třetina se ještě tak beznadějně pro hosty nejevila. V čase 4:30 sice otevřel skóre Jakub Babka a Litoměřice však ve dvanácté minutě srovnaly skóre. Ani po střele českobudějovického veterána Lukáše Zíba, taky ještě nebylo nic ztraceno. Rozhodnutí však přišlo ve druhé třetině, v níž se motor doslova „urval ze řetězu.“ Druhý gól Jakuba Babky znamenal vedení 3:1 pro domácí tým. Za minutu a tři vteřiny k tomu přidal Petr Kolmann čtvrtý gól Motoru a o další dvě minuty později už svítilo světlo za litoměřickou brankou popáté. Čas 32:02 sice znamenal mírné snížení litoměřických, to však Jakubu Babkovi nezabránilo završit hattrick (38:47). A jak Motor třetinu zakončil, tak ji také načal. Už minutu a půl po startu třetí třetiny projel Litoměřickou obranou Straka, který nádherně nahrál do jasné gólové pozice Nouzovi, jenž se nemýlil a na ukazateli skóre tak svítilo děsivé skóre 7:2. Lukáš Nedvídek ještě našel odpověď na Nouzův gól, ovšem bylo to víceméně k ničemu, jelikož za dalších pět minut přidaly Budějovice další branku. Na 8:4 ještě snižoval Richard Kristl, ovšem i na tuhle střelu dokázali domácí najít odpověď a osm minut před koncem tak dovršili demolici Litoměřických hokejistů.

Branky a nahrávky: 5. Babka (Mikyska), 20. Zíb (Chovan), 24. Babka (Žálčík, Mikyska), 26. Kolmann (Pajič, Kříž), 28. Chovan (Květoň, Pajič), 39. Babka (Žálčík, Zíb), 42. Nouza (Straka, Suchánek), 50. Květoň (Pajič, Chovan), 58. Žálčík (Mikyska) – 12. Horna (Kalla, Šulc), 33. Jank (Kalla), 45. Nedvídek (Plášil), 58. Kristl (Krátoška)

Sportovní Klub Kadaň – HC Benátky nad Jizerou
    4:2 –
    (3:0, 1:1, 0:1)

Zápas mezi Kadaní a Benátkami nad Jizerou rozhodla už první třetina, ve které domácí dokázali nasázet tři góly a svému soupeři v podstatě nic nedovolili. Skóru utkání otevřel už po půl minutě Martin Kadlec, na jehož branku navázal za pět minut Martin Šťovíček. Poslední gól první třetiny padl v čase 12:36, kdy se z přesilovky prosadil Šimon Szathmáry. Ani ve druhé třetině Kadaň nezahálela a už po necelých dvou minutách zvyšovala skóre na 4:0. Jenže to bylo od domácích vše. V čase 28:08 snížil za Benátky Jiří Kurka a ke konci 48. minuty přidal ještě druhou branku Jiří Černoch. Benátky nad jizerou se ještě pokusily o zvrat odvoláním brankáře, jenže ani to hosty nespasilo a podlehli Kadani 4:2.

Branky a nahrávky: 1. Kadlec (Mrázek), 6. Šťovíček (Kverka), 13. Szathmáry (Kverka, Kadlec), 22. Chlouba (Hlava, Trefný) – 29. Kurka (Špaček, Rys), 48. Černoch (Říha, Rys)

AZ Havířov – HC Slovan Ústí nad Labem
    4:3 –
    (0:0, 3:1, 1:2)

Na první gól utkání se čekalo až do 26. minuty, kdy Daniel Štumpf prostřelil jako první ústeckého brankáře a poslal svůj tým do vedení. Havířov se však z prvního gólu neradoval dlouho, jelikož necelou minutu po otevření skóre poslal domácí do dvougólového vedení Antonín Pechanec. Čas 29:40 přinesl stav 3:0 a vypadalo to, že Ústí hladce podlehne kvůli nepovedené první polovině druhé třetiny. Hosté se však vzchopili k náporu a po gólu Vladimíra Brože skóre nevypadalo tak hrozivě. Navíc čtrnáct sekund po začátku třetí části snižoval David Tůma na rozdíl jedné branky. Ústí však nedokázalo vyrovnat a navíc inkasovalo z oslabení. V čase 52:39 snižoval na nadějných 4:3 David Tůma, ovšem ani powerplay v závěru nepřinesla hostům kýžené vyrovnání a tak nakonec podlehli domácímu Havířovu 4:3.

Branky a nahrávky: 26. Štumpf (Kotala, Pechanec), 27. Pechanec (Maliník, Krisl), 30. Kalus, 51. Krisl (Štumpf, Kotala) – 37. Brož (Tůma, Roubík), 41. Tůma (Roubík), 53. Tůma (Kloz, Chalupa)

HC Slavia Praha – LHK Jestřábi Prostějov
    4:5 –
    (1:0, 2:3, 1:2)

Slavia sice začala zápas dobře, ovšem do vítězného konce ho dotáhnout nedokázala. Po šesti minutách a 21 sekundách hry domácí tým vedl 1:0. A když Petr Hraška (24:11) a Miloslav Čermák (27:08) zvyšovali už na 3:0, nikdo nečekal, že by Prostějov mohl zvrátit vývoj zápasu. Jenže Jestřábi dokázali během tří minut kompletně rozebrat obranu soupeže a vyrovnat stav utkání. Po povedeném závěru druhé části navíc Prostějov v 44. minutě přešel do role vedoucího týmu, z čehož se radoval až do 56:15. Zápas vypadal na prodloužení, ovšem Lukáš Luňák sebral naději Slavie alespoň na bod, což podpořil i hostující brankář, jenž nedopustil žádnou pohromu a Prostějov se tak může těšit ze zasloužené výhry a třech bodů do tabulky.

Branky a nahrávky: 7. Tuominen (Ondráček, Krstev), 25. Hraško (Robinson, Vas), 28. Čermák (Šafránek, D. Hruška), 57. Čermák (Bahenský) – 37. Dragoun (Moskal, Novák), 39. Dragoun (Moskal, Novák), 40. Dragoun (Moskal, Novák), 44. Krejčík (Mojžíš), 59. Luňák (Venkrbec)