Sbohem, řekli po 9 letech Vlachovi ve Zlíně. Mužstvo přebírají Svoboda s Hamrlíkem

Nejužší vedení a vlastníci hokejového klubu PSG Zlín se rozhodli řešit nepříznivou situaci okolo prvního mužstva a po dnešní prohře 0:5 s Libercem odvolali hlavního kouče Rostislava Vlacha a jeho asistenta Juraje Juríka. Novými trenéry týmu budou s platností od středy 23. listopadu dosavadní trenér zlínské juniorky Robert Svoboda a bývalý výborný bek, nyní trenér obránců Martin Hamrlík. Jejich úkolem bude konsolidovat tým a připravit ho na zbývající část sezony.


„Vlastníci zároveň konstatují, že mužstvo v letošní sezoně zásadně neplní očekávání vlastníků, sponzorů ani fanoušků. A to nejen výsledkově, ale také přístupem ke hře, nasazením a individuální zodpovědností na ledě. V případě, že se situace zásadním způsobem nezlepší, vlastníci využijí všech ekonomických nástrojů, které směrem k prvnímu mužstvu mají, aby zdůraznili nutnost nápravy současného stavu,“ píše se v prohlášení na oficiálních stránkách PSG Zlín.

Prezidium klubu ovšem rozhodně neviní pouze trenérský štáb. „Vlastníci zároveň jasně deklarují, že veškeré finanční závazky vůči mužstvu jsou v současné době, stejně jako již několik let, plněny beze zbytku v daných výplatních termínech a jakákoliv vyjádření kohokoliv o finančních příčinách výsledkové krize klub zásadně poškozují. Tým má veškeré podmínky pro to, aby profesionálně přistupoval ke své práci – lednímu hokeji,“ pokračuje zpráva.

Rostislav Vlach působil ve Zlíně téměř 9 let. V letech 2008 – 2011 vykonával funkci asistenta po boku Zdeňka Venery. V další sezoně již dostal důvěru jako hlavní kouč. Největších úspěchů dosáhl společně s mužstvem v sezonách 2012/2013 a 2013/2014. V prvně zmiňovaném ročníku ševci prohráli až v 7. finále proti Plzni gólem Martina Straky, o rok později již zvedali nad hlavu Masarykův pohár po jednoznačné finálové výhře 4:1 nad Kometou Brno.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup