Rusové přehráli favorizované Američany a jsou ve finále

Mladí hokejisté Ruské federace opět dokázali, že jsou hráči pro play-off a vyhráli v semifinále helsinského Mistrovství světa dvacítek nad Favorizovanými Američany 2:1. Ve finále tak proti domácím Finům nastoupí Rusko!

Američané, kteří ve čtvrtfinále vyřadili českou reprezentaci po jasné výhře 7:0, proti Rusku odolali při Carlově vyloučení a v 10. minutě se dostali do vedení. Milano po průniku po levé straně uvolnil Dvoraka, který u levé tyče dorazil puk do odkryté branky. Další velkou šanci měl Hitchcock a pak ještě Tkachuk i Donato trefili tyč.

Rusové ještě v úvodním dějství nezužitkovali dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem. V úvodu druhé třetiny měl velkou šanci Tkachuk, ale jinak dění patřilo soupeři, který otočil skóre. Ve 36. minutě dovršil obléhání Nedeljkovice Kraskovskij, za necelé tři minuty se natlačil před branku Korškov a trefil nekryté místo u levé tyče.

Snaha Američanů o vyrovnání byla marná. Neuspěl White a ve 45. minutě v přesilovce trefil DeBrincat jen konstrukci branky. Gólman Samsonov, kterému dal trenér Valerij Bragin přednost před Georgijevem, přestože na turnaji chytal dosud pouze v duelu s Běloruskem, odolal i při závěrečné power play USA. Rusové zůstali jediným neporaženým týmem turnaje.

MS hokejistů do 20 let – semifinále:

Rusko – USA 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Kraskovskij (Korškov), 38. Korškov – 10. Dvorak (Milano, Werenski). Rozhodčí: Wiegand (Švýc.), Iverson – Chartrand-Piche (oba Kan.), Nieminen (Fin.). Vyloučení: 2:4. Bez využití.