novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Rusko – Švédsko 2:1(sn)

Hokejisté Ruska si  na mistrovství světa v ledním hokeji 2017 připsali první vydřenou a těžce vybojovanou výhru za dva body, když v prvním zápase porazili švédy rozdílem jedné branky, která padla až v samostatných nájezdech.

Již od začátku se jednalo o velmi vyrovnaný zápas ovšem ruský celek nedokázal zužitkovat nabídnuté výhody v podobě přesilovek a tak po rychlé souhře švédských hráčů zakončil přesnou střelou z mezikruží Lindholm a po první třetině tak odcházeli švédi s jednobrankovým vedením. Ve druhé třetině bylo k vidění několik dobrých příležitostí na obou stranách ovšem branka nepadla. Ovšem ve třetí třetině tým Ruska pociťoval velkou podporu z publika a dokázal zásluhou Andronova ve 44. minutě vyrovnat stav utkání na 1:1. Ovšem v základní hrací době toho ani jeden celek víc nestihl a šlo se do prodloužení tři na tři, kde se poprvé v historii hrálo s tak málo hráči v poli. Hra byla nahoru dolů a největší šanci měl při samostatném úniku Kučerov ale nedal a šlo se tak až do samostatných nájezdů, kde rozhodl Panarin a Rusko tak vyhrálo 2:1!

Branky a nahrávky: 15. E. Lindholm (V. Rask, Hedman) – 44. Andronov (Barabanov, Provorov), rozhodující sam. nájezd Panarin. Rozhodčí: Salonen (Fin.), Stricker – Kaderli (oba Švýc.), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 18.537.
    Švédsko: Fasth – Stralman, Hedman, Ekman-Larsson, Brodin, J.Klingberg, Edler – E.Lindholm, V.Rask, Landeskog – Omark, Krüger, Eriksson Ek – W.Nylander, Karlsson, Söderberg – C.Klingberg, J.Lundqvist, Nordström. Trenér: Rikard Grönborg.

Rusko: Vasilevskij – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Bělov, Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Plotnikov – Panarin, Šipačov, Dadonov – Kučerov, Namestnikov, Gusev – Mozjakin, Tkačov, Barabanov. Trenér: Oleg Znarok.