Rošády v Pardubicích: končí kouč Říha i manažer Šebek!


Neuspokojivé výsledky a výkony Pardubic ze začátku sezony stály místo trenéra Miloše Říhu mladšího. Společně s ním byl odvolán také jeho asistent Václav Baďouček. Novými kormidelníky na lavičce Východočechů budou bývalí vynikající útočníci Richard Král a Marek Zadina. „Dlouhodobým cílem provedených změn je návrat hokejových Pardubic mezi top týmy extraligy. Krátkodobým cílem je zvrat vývoje sezony,“ řekl majoritní akcionář klubu Roman Šmidberský na mimořádné tiskové konferenci a uvedl, že výše zmíněné změny nejsou pouze reakcí na aktuální postavení v tabulce, ale jsou výsledkem dlouhodobě neuspokojivého fungování klubu.

Změna na trenérském postu ovšem není jedinou rošádou, kterou Dynamo oznámilo. Možná také na základě přání veřejnosti končí na pozici generálního manažera Ondřej Šebek. „Ondřeji chci poděkovat za vykonanou práci pro náš klub, i jeho zásluhou je nyní ve zdravé ekonomické kondici,“ uvedl Šmidberský.

Šebka nahradí Pavel Rohlík, jenž působí třetí sezonu na pozici sportovního ředitele mládeže. „Nabídky si vážím a se vší odpovědností ji přijímám. Mým cílem je návrat Pardubic do míst, kam patří. Základem všeho je tvrdá práce, tu budu po všech vyžadovat. Jedním z prvních kroků bude oživení týmu, aby se co nejdříve zlepšil. Dále chci ve své střednědobé koncepci více zapojit naše odchovance, aby hráli za A tým Dynama, jako se mi to dařilo u mých bývalých juniorů – jmenujme Jana Buchteleho, Lukáše Radila, Roberta Kousala nebo Tomáše Noska,“ řekl na úvod Rohlík.

Nový trenér Richard Král si nabídky považuje. „S Markem si této možnosti vážíme a uděláme všechno pro to, aby se hra a výsledky týmu co nejdříve zlepšily. Hráči mají na to podávat výrazně lepší výkony. Spolu s managementem klubu se samozřejmě budeme bavit i o trejdech pro oživení mužstva,“ prohlásil.

Pardubice se momentálně krčí s devíti body na nelichotivé 11. pozici. Právě od angažování nové trenérské dvojice a změny na postu generálního manažera si vedení Dynama slibuje dodání pokud možno co největšího impulzu.

Foto: www.hcdynamo.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com