Preview pátého kola baráže o extraligu: V souboji o průběžné první místo se střetne Slavia s Litvínovem, Jihlava se chce bodově dotáhnout na Karlovy Vary.


Baráž o extraligu má na svém programu už páté kolo a souboje pomalu spějí do poloviny. Jak se dalo předpokládat, také letošní baráž je vyrovnaná a mezi týmy se stírají rozdíly příslušných lig, které zastupují.

HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary

Na Horáckém zimním stadionu půjde domácí Dukle o hodně. Pokud by Jihlava dovolila hostům z Karlových Varů odvést si všechny body, utekli by jí už na rozdíl šesti bodů a minimálně stejný počet by ztráceli na první příčku.

Jihlava posledně ztratila dobře rozehraný duel proti Slavii, když ještě minutu před koncem vedla 4:3. V čase 59:10 ale srovnal Henri Tuominen a v nájezdech byli šikovnější slávisté (5:4sn). Vítěznou branku vstřelil David Šafránek. Jihlavě tak mohou body po dnešku chybět o to víc, pokud zápas proti Energii nezvládnou. Energie zase chce držet krok s čelem tabulky. Karlovarští hokejisté jdou do souboje naopak posíleni výhrou nad mistrem z Litvínova (3:2). Průběžné vedení 3:0 bylo nakonec dostačující, ani dvě snižující trefy chemiky k bodům nepřivedly.

 

HC Slavia Praha – HC VERVA Litvínov

Slávisté vydolovali dva důležité body v Jihlavě a dnes budou hájit první příčku. Pražané drželi s Duklou krok po celou dobu zápasu a na branku domácích dokázali pokaždé zareagovat. Trojice hráčů Nathan Robinson, Milan Mikulík a David Šafránek si shodně připsala dva body (1+1). Slavia se ale v baráži trápí v přesilovkách, z celkových 21 příležitostí využila jedinou (4,76 %). Naproti tomu Litvínov (stejně jako Karlovy Vary) zaznamenal čtyři přesilovkové trefy (19,05 %). Chemikům nevyšla stíhací jízda za vyrovnáním a zásahy Tomáše Pavelky a Radka Dudy na body nestačily i přes střeleckou dominanci v utkání (42:23). Který z týmů půjde do trháku?

 

Pátek 8. dubna – 5. kolo baráže o TELH:

17:30 HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary
18:00 HC Slavia Praha – HC VERVA Litvínov

Tabulka baráže:

  Tým Z V VP PP P Skóre Body
1. HC Slavia Praha 4 2 1 0 1 16:10 8
2. HC VERVA Litvínov 4 2 0 1 1 12:10 7
3. HC Energie Karlovy Vary 4 2 0 0 2 14:14 6
4. HC Dukla Jihlava 4 0 1 1 2 9:17 3

 Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup