Preview MS juniorů: ČR – Slovensko aneb kam s hvězdným Pastrňákem


Ve 2. kole základní skupiny B elitního Mistrovství světa hráčů do 20 let v ledním hokeji v Helsinkách na sebe narazí reprezentace ČR a Slovenska. Bude to zápas nejen o postup do čtvrtfinále, ale také o lepší výchozí postavení pro čtvrtfinále světového šampionátu. Duel se hraje dnes od 13 hodin a vysílá ho program ČT4 Sport. V prvním utkání na šampionátu vytěžila česká dvacítka důležitý bod, duel s Ruskem ale přinesl také obavy o zdraví dvou klíčových hráčů. Na marodku zamířili dva klíčoví čeští hráči – Pavel Zacha s Alexem Rašnerem. Oba v doprovodu lékaře týmu Antonína Chocholy odjeli na podrobné vyšetření do nemocnice. I Slovensko počítá zdravotní ztráty po duelu s Běloruskem, se kterým prohrávalo 1:2, aby nakonec si vítězstvím 4:2 svěřenci slovenského kouče Ernesta Bokroše téměř pojistili semifinále.

A co český trenér Jakub Petr? Musí počítat zdravotní ztráty! Pavel Zacha musel z úvodního utkání odejít do šatny vzhledem k obnoveným potížím s přitahovačem, Rašner si v jednom z osobních soubojů zranil koleno. Oba hráči byli večer na magnetické rezonanci. Start hokejistů v duelu se Slovenskem nevidí moc optimisticky ni lékař českého týmu. Ztráta bojovníků je citelná. Češi se musejí připravit na variantu, že bez Rašnera budou mít jen šest zdravých beků. Schopnosti Zachy budou zase chybět ofenzivě. Zachu zlobí přitahovač, podobné problémy měl relativně nedávno. Možná horší výhled zpočátku panoval u Rašnera. Olomoucký bek odjížděl z ledu v bolestech, na první pohled se zdálo, že může jít o vážnější zranění. Ale obavy ještě večer vyloučil manažer výpravy Milan Hnilička, samotný Rašner byl v neděli pozitivní.

Zatímco čeští hokejisté měli volno, Slovensko urputně vydolovalo tři body s Běloruskem! Přes poledne finského času si den před zápasem hodinku čeští reprezentanti zatrénovali a trenér Jakub Petr je na ledě Hartwall Areny nešetřil. Zacha s Rašnerem sledovali přípravu chvilku ze střídačky, pak pod dohledem fyzioterapeutky Barbory Krajsové pokračovali v léčbě. Češi a Slováci se velmi dobře znají, Pavel Zacha je jedním z devíti hráčů českého výběru, kteří pamatují loňské čtvrtfinále MS v Montrealu.Tehdy se radovalo Slovensko, ovšem v podstatně silnějším soupeřem, který nakonec bral bronzové medaile, naopak Češi zažili velké zklamání.

Česká juniorská hokejová reprezentace nastoupí proti Slovensku již se svojí největší hvězdou, útočníkem Davidem Pastrňákem. Devatenáctiletý talent, kterého pro šampionát uvolnil Boston z NHL, již přiletěl do finské metropole. Pastrňák se před sezónou prosadil do kádru Bruins v NHL, v říjnu si ale zlomil nohu a sedm týdnů nehrál. Poté jej Boston poslal rozehrát do AHL a zvažoval, zda mu umožní start na juniorském MS nebo jej zařadí zpět do hlavního týmu. Nakonec se rozhodl havířovského rodáka stejně jako před rokem uvolnit pro potřeby národního týmu.

Trenéři pochopitelně řeší, kam umístí Pastrňáka do sestavy. Pokud opravdu nastoupí, zařadí jej do jedné ze dvou elitních formací.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

One thought on “Preview MS juniorů: ČR – Slovensko aneb kam s hvězdným Pastrňákem

Comments are closed.