Preview 1. kola Tipsport Extraligy: západočeské derby, poslední mistři proti sobě a Sparta v O2 areně.


Dnešním prvním kolem startuje nový ročník Tipsport Extraligy. Rozjíždí se kolotoč zápasů 52 kol, ve kterých se bude 14 týmů snažit získat co možná nejlepší pozici pro playoff, které vyvrcholí finálovou sérií o Masarykův pohár.

Hned na úvod změří síly v západočeském derby domácí Plzeň s Karlovými Vary. Energie i přes problémy s generálním sponzorem udržela většinu kádru a v Plzni začne svou misi, která by měla vyvrcholit postupem do playoff po pěti letech. V Plzni by měl odcházejícího Dominika Simona nahradit zkušený Marcel Hossa a vypomoci tak slabší ofenzívě.

Finalista z Třince přivítá nováčka – Piráty z Chomutova. Slezané chtějí pokračovat v nastavené linii a do kompletního kádru ještě přivedli útočné eso z Vítkovic Vladimíra Svačinu. Od Třince se očekává opět postup do finále. Chomutov je v jiné situaci. Po postupu do extraligy se bude chtít mezi elitou usadit a vyhnout se nevyzpytatelné baráži. Na střídačce se o to bude chtít postarat Vladimír Růžička.

Zajímavý duel slibuje duel mezi Mladou Boleslaví a Dynamem Pardubice. Oba týmy budou chtít hrát atraktivní hokej a zlepšující se Bruslařský klub z Boleslavi by chtěl navázat na loňskou vydařenou sezónu, kdy si poprvé zahrál playoff. V brance by mohl nastoupit Martin Růžička proti “svým”, neboť v Boleslavi hostuje z Pardubic.

Souboj posledních mistrů bude k vidění v Litvínově. Chemici se po odchodu opor Ručinského, Petružálka a Francouze budou muset vyhnout mistrovské kocovině. V brance bude nová akvizice Jaroslav Janus. Zlín prošel výraznou generační obměnou, když skončili Petrové Čajánek s Leškou. Berani tak budou muset spoléhat na mladší hráče.

Od 18 hodin se v Hradci Králové představí domácí Mountfield s Vítkovicemi Steel. Ostravané přišli o elitní útočnou řadu Svačina–Roman–Huna a ofenzíva tak utrpěla pořádnou ránu. O to víc se budou s příchozím brankářem Pavlem Kantorem soustředit na obranu. Hradec může patřit k překvapením soutěže. Po stabilizaci v extralize přivedl další zkušené hráče v podobě Jaroslava Bednáře či Karla Pilaře a letos chce jít konečně do semifinále.

V souběžně hraném zápase se střetne Kometa Brno s Bílými Tygry z Liberce. Na střídačce Komety je od nové sezóny Alois Hadamczik, který převzal téměř nepozměněný kádr. Michala Kempného mají nahradit Tomáš Kaberle s Richardem Stehlíkem. Na začátku ročníku však Kometa bude postrádat zraněného střelce Petra Tona. Bílí Tygři představí nové posily, do kterých vkládají velké naděje. Trio Ševc–Birner–Řepík má za úkol dotáhnout Liberec po třech letech opět do playoff.

Poslední zápas se odehraje ve vysočanské O2 areně, kde změří síly domácí Sparta s Olomoucí. Sparťané se budou chtít po přesunu z Holešovic co nejrychleji adaptovat v novém prostředí a na úvod jim los přidělil soupeře, se kterým měli Pražané v loňské sezóně lepší bilanci. Hanáci se navíc musí vypořádat s odchodem opor jako byli Patera, Trvaj nebo Cibák.

Pátek 11. září – 1. kolo:

17:30 HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary
17:30 BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice
17:30 HC VERVA Litvínov – PSG Zlín
17:30 HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov
18:00 Mountfield HK – HC VÍTKOVICE STEEL
18:00 HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec
18:30 HC Sparta Praha – HC Olomouc

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com