Předehrávka 7. kola Tipsport Extraligy: Liberec se střetne se Spartou v souboji o první místo v tabulce.

Dnes se předehrává 7. kolo a k vidění bude atraktivní duel na severu Čech, kam přijede Sparta Praha. Zbylé zápasy jsou na programu v pátek, utkání Zlína s Olomoucí se přesunulo kvůli přetrvávajícím technickým problémům s chlazením ledové plochy na zlínském zimním stadionu na 27. října.

Hlavní tahák zápasu pod Ještědem je jasný: vítěz utkání půjde do čela tabulky. Střetnou se totiž dva týmy na druhém a třetím místě (oba s 12 body), přičemž na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí pouze bod.

Domácí Liberec dokázal zareagovat na předchozí porážku v Mladé Boleslavi a v posledním kole porazil Třinec 2:1, když si vítězný gól připsal svojí premiérovou trefou Michal Řepík. Skvěle zachytal Ján Lašák, který pustil jedinou z celkových 25 střel a o čisté konto přišel až dvě a půl minuty před koncem. Sparta po výprasku v Karlových Varech (3:6) bodovala dvakrát v řadě, avšak naposledy nevyužila dobrých příležitostí k obratu a z Litvínova si odvezla pouze bod za prohru 3:2 po nájezdech. Zajímavostí duelu bylo využití přesilovky 5/3 na obou stranách.

Bílí Tygři prokazují zlepšenou hru v obraně se 14 obdrženými brankami i zvýšenou útočnou aktivitu s průměrem 36 střel na zápas (1. místo). Pražané se zase pyšní nejlepším útokem v soutěži (24 gólů) a také nejlepší hrou v početní převaze (22,58 %). Liberečtí hráči mají na druhé straně nejvíc trestných minut (133).

Týmové bodování Severočechů vede s vyrovnanou bilancí gólů a nahrávek se šesti body Branko Radivojevič, druhý je Petr Vampola (3+2). Ján Lašák odchytal všech šest zápasů a drží si slušné statistiky (2,34 a 91,41 %). Sparťanské bodování vede nejlepší nahrávač soutěže Lukáš Pech, který ale stále čeká na gól (0+7). Nejlepšími střelci týmu jsou se čtyřmi brankami Petr Kumstát a Robert Sabolič.

V loňské sezóně si Bílí Tygři připsali v duelech se Spartou pouze čtyři body.