Čtvrtek, 18 dubna, 2024
novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Předehrávka 45. kola Tipsport Extraligy: třinečtí Oceláři hostí Bílé Tygry z Liberce.

Liberečtí hokejisté mohou jako první tým tabulky pomýšlet na zisk 100 bodů v základní části, naopak Třinec si bude chtít pojistit náskok na pozicích pro předkolo playoff.

Oceláři se mohou z deváté příčky dotáhnout na Zlín s Chomutovem případným ziskem tří bodů. Třinci se proti Liberci letos sice nedaří (zisk jednoho bodu), ale všechny zápasy byly vcelku vyrovnané, což potvrzují také jednotlivé výsledky tří dosavadních duelů (1:2, 2:3pp, 1:3). Slezané zvládli poslední dva důležité zápasy s přímými konkurenty o předkolo, když nedovolili soupeřům vyšší bodové zisky. Hokejisté Třince zvítězili nejprve proti Pardubicím 3:2 na nájezdy, v minulém kole pak sice podlehli Vítkovicím, přesto dokázali bodovat (1:2pp). Ostravané tak stáhli ztrátu v tabulce pouze o bod. Oceláři mohli v Ostravě i zvítězit, neboť od poloviny zápasu vedli 1:0 po brance Jiřího Polanského. Vítkovičtí srovnali v ocelářském derby až v 48. minutě, když dvojnásobnou přesilovku využil Rostislav Olesz střelou od modré čáry. Vyloučení Vladimíra Draveckého z poslední vteřiny základní hrací doby mělo pro Třinec neblahé důsledky v prodloužení. Ostravané také toto vyloučení potrestali díky brance Karla Slobody. Třinec tak nepotvrdil statistiku nejlepšího oslabení v extralize.

Hokejisté Liberce si přenesli dobrou fazónu také do reprezentace. Michal Řepík i Lukáš Krenželok se gólově prosadili proti hokejistům Ruska, když oba překonali brankáře Ilju Sorokina. Řepík přitom těžil ze spolupráce s Michalem Birnerem. V extralize se v posledním zápase před reprezentační přestávkou ukázali zase jiní hráči. Na vítězství nad Mladou Boleslaví (5:4pp) se nejvíce podílel Jakub Valský, autor dvou branek, dalších pět hráčů získalo dva body. Michal Bulíř byl excelentní na buly, když vyhrál deset ze 14 vhazování (71 %). Liberec tak zareagoval na vysokou prohru v Hradci Králové (1:5) a udržuje si devítibodový odstup před druhou Spartou. Přemůžou Oceláři poprvé v sezóně Bílé Tygry?