Předehrávka 10. kola Tipsport Extraligy: Karlovy Vary předehrávají kolo na ledě Vítkovic.

Desáté kolo je na programu v neděli, ale už dnes se předehrává zápas domácích Vítkovic s karlovarskou Energií. Oba týmy nastoupily v pátečním devátém kole a na přípravu před podvečerním zápasem v Ostravě nemají ani 24 hodin.

Lépe se před dnešní předehrávkou regenerovalo domácím Vítkovicím, které zvítězily ve Zlíně 5:3. O vítězství rozhodly ale až ve třetí třetině, kterou získaly v poměru 3:1. Vítězný gól si připsal v přesilovce Rostislav Olesz a to necelou minutu po vyrovnání zlínského Oldřicha Kotvana. Výsledek pečetil Stanislav Balán a doplnil trojici spoluhráčů Olesz–Strapáč–Szturc, která si z utkání odnesla dva body za bilanci 1+1. Ostravanům se náramně vyvedly přesilové hry, když využili tři z pěti příležitostí.

Karlovy Vary jsou na tom o poznání hůře. V pátek prohrály další zápas, tentokrát v rozjeté Olomouci 1:2. Energii sice poslal do vedení svým pátým gólem v sezóně Marcel Haščák (nejlepší střelec týmu), ale to bylo ze strany hostů vše. Ve druhé třetině dovolili kohoutům skórovat dvakrát, přičemž vítězný gól domácích inkasovali v oslabení. Celkově měli karlovarští šest menších trestů. Pro Energii to byl už čtvrtý zápas v řadě, ve kterém její hráči nedokázali vstřelit více jak dvě branky, a je tak zřejmé, kde Západočechy tlačí bota nejvíce.

Ostravané v současnosti okupují až desátou příčku a se zápasem k dobru ztrácí na osmý Hradec Králové tři body. Vítkovičtí se dosud trápili v přesilovkách, ale včerejší počínání naznačilo, že by mohlo dojít ke zlepšení. Nelichotivá je ale bilance oslabení, kde jsou s úspěšností 77,55 % třetí nejhorší. Karlovarští se nachází na 13. pozici a na posledním místě je vystřídali hráči Pardubic jen kvůli horšímu skóre. Hokejisté Energie nejsou v posledních zápasech střelecky produktivní a nic na tom nemění ani hra v početní převaze, ve které se celkově prosadili pouze čtyřikrát.

Kanadskému bodování Vítkovic vládne nejlepší střelec týmu Olesz, který si drží průměr bod na zápas (6+2). Ofenzívu Karlových Varů táhne trojice Radek Duda (4+4), Rostislav Marosz (4+4) a Tomáš Rachůnek (1+7). Alarmující je však u některých hráčů účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách, kde má obranná dvojice Michal Gulaši (–7) a Vladimír Sičák (–6) dohromady 13 záporných bodů.

V loňské sezóně si ze vzájemných zápasů Vítkovice odnesly osm z dvanácti bodů. Potvrdí dominanci i dnes v podvečer?