Pardubičtí hokejisté udělali velký krok k záchraně. Ale ještě máme dva zápasy, upozorňuje Poulíček


Pardubice porazily v důležitém utkání soupeře z Vítkovic v poměru 2:0. Do vedení dostal Perníkáře v první třetině Martin Štajnoch, tři body potvrdil v závěrečné pasáži Tomáš Marcinko. Východočeši díky Karlovým Varům, které vybojovaly v Litvínově bod, mají čtyřbodový náskok na Vervu. O záchranu si to s loňským mistrem rozdají v neděli, právě tam se bude lámat chleba, vědí Patrik Poulíček s Matějem Beranem.

Prvně jmenovaný ani do úvodní periody nenastoupil. Poté pomohl asistencí ke gólu Marcinkovi. „Chtěl jsem se odvděčit za tu šanci, že jsem mohl nastoupit. Uražený nejsem. Hlavní je, že jsme dokázali zvítězit,“ konstatoval útočník s číslem 77. „Říkali jsme si před zápasem, že musíme hrát z defenzívy, mít nulu. Zaplaťpánbůh, že to vyšlo,“ dodal.

Zřejmě rozhodující duel celé baráže se odehraje v neděli v Litvínově. „Hotovo není. Máme ještě dva zápasy. V Litvínově musíme hrát na maximum, nesmíme to podcenit. Musíme urvat maximálně možný počet bodů a pak si řekneme, jestli se to povedlo,“ vysvětlil Poulíček, s jehož názory se plně ztotožňuje dvaadvacetiletý Beran. „Není to v pohodě. Může se stát cokoliv, chceme vyhrát každý zápas. Dokud nebude na papíře, že jsme zachránění, tak hotovo není,“ řekl.

Mladý hokejista se na východ Čech stěhoval na konci ledna z kádru Plzně, která momentálně působí ve vyřazovacích bojích. „V Plzni bych ani play off hrát nemusel, byl bych třeba na tribuně a tolik to neprožíval. Přemýšlím do budoucna, takže jsem rád, že jsem tady,“ přemítá Beran.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com